Wpis z mikrobloga

Daily reminder, że gdyby wprowadzić w Polsce prawdziwy wolny rynek, to przeciętny wykopek by tyrał za tyle, żeby mu tylko na jedzenie starczyło i miał siły następnego dnia przyjść do roboty.
Nie było by wtedy studiowania na POLIBUDZIE w trybie dziennym, bo jego stara by zarabiała 2zł/h i by takiego kuca #!$%@?ła do roboty od 5 roku życia.
Nie było by fabryki paróweczek, bo nie było by kapitału :)
Dobroduszny Pan Janusz żyjący dzikim kapitalizmem lat 90 nie dawałby taryfy ulgowej.

#wykopface #konfederacja #wolnyrynek #takaprawda #kapitalizm
LajfIsBjutiful - Daily reminder, że gdyby wprowadzić w Polsce prawdziwy wolny rynek, ...

źródło: comment_161484754293qbqDCMTopdhtGuI0D7Sk.jpg

Pobierz
  • 10
@Lukardio: @TheBedThatEats:

Przecież autor tego wpisu właśnie wpadł w skrajność to skrajnością dostał xD

Mnie nie interesuje model szwedzki czy jakikolwiek. Chce płacić za to co korzystam. Moja sprawa na co wydaje swoje pieniądze. A jak ktoś chce się składać solidarnie może to zrobić. Nie moja sprawa. Chcecie płacić podatek dochodowy, na ZUS itd. To proszę bardzo ;)

Ja chce płacić za drogi, paliwo, lekarzy i na wszystko to z
@Lukardio: Generalnie popieram model pośredni. To znaczy, państwo rozlicza się z prywatnymi firmami za usługi medyczne. A my, obywatele mamy bon z którym idziemy do takiego szpitala jakiego chcemy. W ten sposób zbudujemy jakąś tam pseudo konkurencje. W każdym razie lepiej niż jest teraz