Wpis z mikrobloga

Dobra kurde, policzyłem wszystko i jestem wysoce niezadowolony. Mam obecnie zainstalowane 3200lm, co na tej powierzchni (zdjęcie) daje mi około 16k lux. Jak na amatorskiego growboxa, ze śmieci znalezionych w piwnicy i odkupionych za grosze na olx (lampki) to jest całkiem nieźle, ale może być lepiej przecież.
W tamtym sezonie, rośliny dosyć długo w tej fazie wzrostu stały w miejscu, w głowie miałem setki pytań bez odpowiedzi.
Ano oświetlenie do dupy, bo jedynie 900lm i jeszcze zawieszone zbyt wysoko :(.

Będzie zmiana, i z 3200lm zrobi się 6000lm, powierzchnia do oświetlenia to jakieś 0,2 m2 co powinno mi dać 30k lux. Mierzyłem miernikiem w telefonie i mniej więcej wszystko się zgadza z kalkulatorami.

Po za tym stopień ukorzeniania się roślin jest zadziwiająco szybki, ogólnie przyspieszyłem tempo wzrostu o jakiś tydzień patrząc po zdjęciach z tamtego roku. No i od tego momentu eksperymentalnie zaczynam narkotyzować nawozem wszystkie rośliny, część otrzymała już nawóz wcześniej i nie zauważyłem negatywnych efektów. Podlewam je o wiele rzadziej niż w tamtym roku, mniej więcej 2 razy w tygodniu.

#chilihead #chili #papryczki #ogrodnictwo #lubelskiechili
picasssss1 - Dobra kurde, policzyłem wszystko i jestem wysoce niezadowolony. Mam obec...

źródło: comment_1614840985VImORbWoHAujLjadBsSrKv.jpg

Pobierz
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@picasssss1: spektrum światła które jest przyswajane przez rośliny jest dużo szersze niż to co wypluwa z siebie "żarówka" Led, na następny sezon zainwestuj w Led typu full spektrum albo growlight i będziesz miał lepsze efekty ;)
@m_silvus: ale wtedy nie byłby to domowy amatorski growbox, a to też jest celem żeby pokazać że nie trzeba kupować specjalistycznych lamp, robić wentylacji, trzymać temperatury itp żeby efekty były fajne ;)
W cenie profesjonalnej lampy, mam 4 lampki i żarówki do nich. Po okresie doświetlania, lampki służą normalnie, a żarówki lecą na następny sezon. No i spektrum mam ustalone na 6500k.
Po za tym stopień ukorzeniania się roślin jest zadziwiająco szybki, ogólnie przyspieszyłem tempo wzrostu o jakiś tydzień patrząc po zdjęciach z tamtego roku


@picasssss1: Interesowałeś sie już mikoryzą? ( ͡º ͜ʖ͡º)