Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu było tu znalezisko z tym filmikiem. Dotyczy ono wyprzedzania na pasach no i miałem jakiś taki niesmak związany z tym, że wszyscy się kłócili, że nie można nikogo wyprzedzić na pasach nawet o centymetr. Oczywiście, że jak jest pieszy to należy bezwzględnie zatrzymać się jeśli ktoś inny też zwalnia ale jak widać, że nikogo nie ma i przejadę obok auta na innym pasie szybciej o 5 km/h to zrównując prędkość do kogoś obok stworzę więcej zagrożenia patrząc na to auto zamiast na drogę niż pożytku. No ale dzisiaj na drodze miałem takie dwa przypadki i zupełnie zwątpiłem w sens tego prawa. Zakładając, że nie ma pieszych, jestem czerwonym autem a zielone stoją, muszę czekać aż się ruszą blokując w ten sposób ruch czy nie?
#ruchdrogowy #prawojazdy #samochody
Bejro - Jakiś czas temu było tu znalezisko z tym filmikiem. Dotyczy ono wyprzedzania ...

źródło: comment_1614798475gikQUnZT5x3BKnVBNv3a9S.jpg

Pobierz

Co zrobić?

  • Czekać aż zielony pojedzie 34.8% (8)
  • Jechać 65.2% (15)

Oddanych głosów: 23

  • 9
@Bejro:
Art. 26. 3. ustawy Prawo o ruchu drogowym
Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Jeżeli nie ma pieszych to można jechać.