Wpis z mikrobloga

Hej mam głupie pytanie. Nie zjedzcie mnie proszę. Sytuacja życiowa zmusza mnie do wyjazdu.
Jak w obecnych czasach (Covid, bezrobocie) najlepiej zacząć życie w UK? Od czego zacząć? Jak się przygotować. Jestem totalnie "zielony" w temacie.
Jaki region polecacie jako np. tani do życia i łatwy w znalezieniu pracy?
Jestem papierowym inżynierem ale z różnych względów nigdy nie pracowałem i nie będę pracował w zawodzie dlatego szukam rejonu gdzie łatwo o zwykłe pracę jak magazyn itd. Wszystkie prace dla kogoś niewykwalifikowanego jak ja. Mogę zrobić tam jakieś kursy z czasem lub iść do jakiejś szkoły zaocznej tam. Ewentualnie szybko jakiś kurs który by mi ułatwił tam pracę.
Wszystkie poradniki chyba są już zdewaluowane a i nie wiem kto mówi dobrze, lepiej tu zapytać kogoś kto pomoże ustrzec się przed błędami.
Chciałbym pracować i nie mieszkać/mieć doczynienia z patologią lub jak najmniej bo sam jestem zwykłym spokojnym gościem.

Mam pre-settle bo chwilę przed lockdownem przyjechałem tam jako inwestycja w siebie. Nie mam nikogo znajomego w UK. Mogę pojechać/zamieszkać gdziekolwiek. Plan wyjazdu to okolice czerwca.
Z góry dzięki za rady.
#uk #brexit #emigracja
  • 28
@SoulShredder: Co to znaczy ze jestes papierowym inzynierem (inzynier papiernictwa?:) i nie pracowales i nie bedziesz pracowal w zawodzie? Nie bedziesz bo nie chesz czy nie bedziesz bo nie wydaje Ci sie ze znajdziesz cos?

Angielski tak? Angielski nie?

Jesli masz pre settled to raczej wiekszosc poradnikow bedzie ok i nadal powinienes moc wyjechac, wyrobic NIN i pracowac sobie radosnie
@kwantowykocyk: chybiony kierunek z którego nic nie pamiętam nie mam też na tyle zdrowia aby pracować w zawodzie. W Polsce pracowałem całe życie w innym zawodzie w biurze, proste prace biurowe. Trzeba przyjąć, że bez wykształcenia przydatnego.

Angielski średni ze słuchu rozumiem i z pisma gorzej z mówieniem ale się dogadam. Uczę się teraz w domu. Oglądam filmy bez napisów czytam artykuły po angielsku, tłumacze czego nie rozumiem dosyć dużo wychodzi
@SoulShredder: No ja prace znalazlem bedac w PL, wyjechalem, 2 tygodnie mieszkalem w hotelu na koszt pracodawcy, w tym czasie znalazlem mieszkanie do wynajecia. Ale zeby sie wyrobic w te 2 tygodnie to sie musialem dosyc mocno uwijac.

Nie wiem jak obecnie wyglada rynek pracy wiec nie bede sie wypowiadal.

Powodzonka zycze jednak ;)
@kwantowykocyk: ale ty masz skille różne z tego co widziałem na twoim profilu. Ja to zwykły prosty gość i to ja bardziej się muszę prosić o pracę niż praca o mnie, myślę.

A orientujesz się gdzie koszty życia w Anglii są najniższe? Wysyłać mogę wszędzie ale mogę wyłuskać jakiś rejon. Jak byłem przed lockdownem to hotel nie był taki drogi więc również mogę się tak zaczepić.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SoulShredder: No ja prace znalazlem bedac w PL, wyjechalem, 2 tygodnie mieszkalem w hotelu na koszt pracodawcy, w tym czasie znalazlem mieszkanie do wynajecia. Ale zeby sie wyrobic w te 2 tygodnie to sie musialem dosyc mocno uwijac.


Nie wiem jak obecnie wyglada rynek pracy wiec nie bede sie wypowiadal.


Powodzonka zycze jednak ;)

@kwantowykocyk: jak na magazyn, to żaden pracodawca nie opłaci ci hotelu xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SoulShredder: jak zamierzasz pracować za najniższą to celuj w północ Anglii (tańsze życie). Pracy szukasz wna polskich grupach na FB (np Polacy w Watford, Polacy w bristolu) lub idziesz bezpośrednio do sklepów, knajp i zostawiasz CV.
Jak chcesz do biura do zrób CV na rynek brytyjski (bez zdjęcia itp - są inne wymagania), do tego konto na LinkedIn po angielsku i ustawiasz rejon na Londyn. Wchodzisz na indeed.com i szukasz w
Sprawdź sobie ceny pokoju do wynajęcia. W Yorkshire (tańszy rejon uk) to koszt około £450/msc. Depozyt to miesiąc lub półtora wysokości rentu
rightmove.co.uk
zoopla.co.uk
spareroom.co.ok
@Pojedynczy: ok to już są konkrety! Tak za najniższą w takim razie szukam na północy
Tylkoo oby nie mieć do czynienia z sebami. Tego się najbardziej boje, ja jestem takim nerdem po 30 który lubi w wolnej chwili siedzieć na kompie a z uzywek to piję dużo kawy, bardzo chciałbym spokój.

Biuro odpada raczej bo aż taki mój ang nie jest ok i nie wiem co mógłbym im zaoferować. Znam się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SoulShredder: też skończyłem budownictwo, przyjechałem i zacząłem pracę w fast foodzie a w międzyczasie uczyłem się pod IT i dostałem się na Graduate programme na testera (2 letni program gdzie uczą mnie wszystkiego od zera więc w sumie wzięli mnie z ulicy i nauczyli co i jak)
Moja dziewczyna zaaplikowala do HRu od razu i zaczęła od razu od pracy w biurze, najpierw w agencji za minimalną z bonusami od wyników
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SoulShredder: jeśli chodzi o mieszkanie - można mieszkać z fajnymi Polakami, można też że słabymi. Musisz być elastyczny (bierz pod uwagę, że cena przyciągnie określonych ludzi)
I weź pod uwagę czy ludzie z którymi mieszkasz są pracujący czy uczący się, bo czasem jak trafisz do domu ze studentami to landlord chce Cię naciągnąć na podatek (Council tax) Bo studenci go nie płacą a przez Ciebie on musi płacić za całe mieszkanie.
@SoulShredder: ogolnie jak masz presettle to możesz w UK zrobić tez normalnie studia później jakbyś chciał, a jak nie to i tak pełno opcji nauczyć sie języka i do jakiegoś biura, do pracuś finansach tez biorą bez studiów często, ogólnie jak ktos ambitny to ma co robić tutaj