Wpis z mikrobloga

Kurczę Mireczki pomóżcie :D

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem nad Xboxem Series S albo X. Na początku roku chciałem ogarnąć może nowego kompa, ale patrząc to co się obecnie dzieje na rynku kart graficznych - dałem sobie spokój na ten rok xd

I tutaj cały czas się zastanawiam nad tymi dwiema wersjami. Kiedyś już miałem Xboxa 360, one, ps4. Głównie lubię pograć w sportowe gry (fifa, nba 2k, ufc), na pewno będę chciał pograć w forzę horizon 4 i Cyberpunka (niestety mój obecny laptop go nie ogarnie).

I cały czas się zastanawiam czy nie wziąć tańszej wersji S. Nie mam telewizora 4k i nie planuję kupować w ciągu roku, dwóch lat. Odstrasza mnie brak napędu (zawsze lubiłem kupić używaną grę, przejść raz albo dwa i odsprzedać i wyjść przy tym na "0") a przy kupnie cyfrowych no to już nie odsprzedam :D. No i tylko 360GB miejsca na gry - w sumie nie wiem ile tam waży taka FIFA 21, Forza albo Cyberpunk na xbox series - ktoś wie gdzie to sprawdzić?

I tak się zastanawiam, z jednej strony Series S dostanę od ręki za 1,3k, a z Series X jest problem z dostępnością, chociaż jak patrzę na używki na olx/allegro, to może coś za 2,2k już wyciągnę z jakąś grą (a nowa to jakieś 2,5k obecnie, wiec 2x drożej).

Wiadomo, że Series X ma większą moc i w przyszłości w grach mogą być znaczne różnice, ale obecnie z tego co patrzę, to nie ma jakichś wielkich różnic (oprócz tej rozdzielczości oczywiście). No i do tego w tym roku z gier i tak nie wychodzi nic co by mnie interesowało, więc nie wiem czy jest sens obecnie wydawania 2x więcej kasy.

Jakieś sugestie? :D

#xbox #xboxseriesx #xboxseriess #xboxseries #konsole
  • 11
  • Odpowiedz
@Carlos4 w sumie streściłeś największe wady i zalety rozwiązania s. Tu nie ma jakiegoś super wyjścia, wszystko zależy czego oczekujesz, obydwie opcje są dobre.

S jest bardzo tani no ale ma minusy, wydaje mi się że jest to konsola dla osób grających mało albo na okrągło w Fifę ze sporadycznym ograniem jakiegoś większego tytułu. Dla takich osób mały dysk nie powinien być przeszkodą bo nie będą grać jednocześnie w wiele gier, to
  • Odpowiedz
@Carlos4: Posiadam series S i moim zdaniem jak na tą cenę warto rozważyć jej kupno. Jeżeli chodzi o pojemność dysku to w moim przypadku w praktyce wystarcza on na około 7/8 zainstalowanych gier. Tutaj już każdy musi odpowiedzieć sobie sam czy dla niego jest to wystarczające. Ponadto zawsze istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego dysku HDD i przeniesienia gier, w które aktualnie nie gramy. Brak napędu jest to chyba największa wada, ale mając
  • Odpowiedz
@Carlos4: bierz x.
To konsola i wydatek na co najmniej 5-7 lat w takim okresie nawet nie nie odczujesz różnicy, telewizor zawsze możesz dokupić.
Ja na X gram w 1440p, zapchane już mam z 60% miejsca, samo rdr2, Gears 5 i Forza to już jest 300gb, a mając GPU będziesz instalować nawet rzeczy w które byś w życiu nie zagrał, już nie wspominając o kupnie.
Ja teraz ogrywam np Kingdom Hearts
  • Odpowiedz