Wpis z mikrobloga

@DerMirker: Samochod niebiest bogiem, tylko jakims osiagnieciem cywilizacyjnym. Wszelkie #!$%@? o rowerach zazwyczaj sie konczy jak ktos ma 2 dzieci w roznym wieku ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Lohengrin: @DerMirker:

Samochód jest Bogiem,

@DerMirker:
Oho, już się naczelny wypokowy planista z lat 80 obudził, co to wspomina czasy, jak za PRLu na rodzinę było 0.gówno samochodu i pod blokiem 8p starczyło zrobić 10 miejsc, a teraz "żyjemy w społeczeństwie" i olaboga trawnik.
Miasto powinno być przede wszystkim wygodne dla ludzi, a te twoje wąskie uliczki z nienaruszalnymi trawniczkami wygodne nie są, bo żeby dojść do domu, musisz
@DerMirker: Co jest złego w śmietnikach wystawionych w jednym miejscu? Przynajmniej syf się nie wala...
U mnie poszli krok dalej i jest wiata postawiona, zamykana na klucz i tam są śmietniki do segregacji.
W nowym bloku/mieszkaniu będę miał 2 osobne pomieszczenia ze śmietnikami przy wyjeździe z parkingu.
Ogólnie współczuję panom śmieciarzom przy wyciąganiu tych śmietników po podjeździe z parkingu, no ale jest.
@DerMirker: W Polsce nie jest brudno, a jest nieestetycznie. Blok na bloku, każdy balkon inny, reklamy nasrane gdzie się da, samochody parkują gdzie się da, kolory bloków każdy inny i można tak wymieniać. Jest po prostu schludnie, ale nasrane.
@marcus1a: +1
Miasta są zasyfione, ludzie śmiecą, nikt tego nie sprząta.
Jedyna różnica między UK, a PL jest to, że anglik poczuwa się posprzątać po psie jak ten wysra, a polak liczy, że będzie taki deszcz, że kupy sie rozpłyną.
@sehnsucht: Oczywiscie, ze nieprawdziwy mem i do niego wlasnie sie odnosze. Ze niby na zachodzie cudownie, czysciutko i schludnie, a daj polaczkowi to zaraz pobrudzi i rozwali.
Jezeli dla ciebie jest to prawda, to przykro mi, ze w takim przekonaniu zyjesz.
Socrealistyczna zabudowa i kicz lat 90', wynikajacy z zachlysniecia sie absolutystyczna wolnoscia, oczywiscie ze odcisnely (i odciskaja jeszcze do dzis) pietno na naszej zabudowie przestrzennej, ale proba przedstawienia naszych miast,
@prezydent88: Ja nie mam wymowek, jak ktos jest mongolem to niech nawet na koniu jezdzi. Wez pojedz dobjakiegos kraju na zachodzie, bo myslisz, ze tam samochodow nie ma ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)