Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie kupowania paneli fotowoltaicznych. Dostaliśmy ofertę na kwotę 3800€ netto. Pytałam się czy ta cena jest ostateczna, sprzedawca powiedział, że tak. Zaprosiłam więc go na drugie spotkanie. Dalej twardo pozostawał przy tej cenie, ale zobaczy jeszcze na meterkast. Jest do wymiany. Wysłał nam teraz tą samą ofertę, w podpunktach jest wszystko identycznie jak wcześniej, ale cena 4500€ netto. Nie ma tam nigdzie kosztów tej skrzynki czy instalacji, a jego odpowiedź jest następująca:

"I only charged the product costs, the installation costs for the meter box are for our account"

Jestem wkurzona bo kilka razy pytałam się go o cenę, więc mógł wspomnieć, że zależy jeszcze od tej skrzynki, a nie dodaje mi teraz 700€...

Orientuje się ktoś czy wymiana faktycznie tyle kosztuje, czy szuka jeleni?

#holandia #fotowoltaika #panelesloneczne
  • 18
@mendium
8 SUNTECH 375 WP Mono zonnepaneel
8 Enphase IQ7+ Micro Omvormer
1 Enphase Envoy S Communicatiemodule
1 Enphase 1-fase Q Relay
1 Solar Construct aluminium (schuin dak) onderconstructie
1 montage, incl. aanpassing meterkast
1 volledige installatie door eigen installatie team
1 Enphase monitoring app om energieopbrengst inzichtelijk te maken
1 eenmalige BTW teruggaveservice door businesspartner
1 10 jaar installatiegarantie door BestBuySolar
@Naturalnie_Piekna: wychodzi w przeliczniu jakieś 20000zl za 3kW w Polsce trochę sporo, patrząc po ofercie siedzisz gdzieś na zachodzie. Ciężko będzie się odnieść. Sugeruje zapytać jeszcze 2-3 innych instalatorów o ofertę i sobie porównać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Naturalnie_Piekna: Chcialbym zamontowac panele u nas w domu i gromadze powoli informacje. Te wycene robil jakis powszechnie znany i popularny monter? W jakim kierunku beda zamontowane panele? Macie ogrzewanie miejskie, czy gazowe i jakie sa Wasze obecne rachunki za elektrycznosc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pacjent skorzystałam ze strony zonnenpanelenvergelijker czy jakoś tak i dzwonili do mnie z różnych firm. Dostałam kilka ofert a na koniec wybrałam gościa, który jest moim sąsiadem. Oferty są bardzo podobne do siebie. Ja mam zuid-west. Ogrzewanie miejskie, gazu w ogóle nie mamy. Obecnie płacimy około 130-140