Wpis z mikrobloga

Namiar na bezpieczną aborcję.

Nie każdy korzysta z fb, więc dzisiaj wkleję Wam informację, którą zamieścił Aborcyjny Dream Team w niedawnym poście. Dowiecie się czym zajmuje się organizacja Aborcja Bez Granic. Poniższy tekst skopiowałam stąd <- klik

Im szybciej się do nas odezwiesz, tym szybciej zorganizujemy Ci wsparcie i pomóc. Aborcja Bez Granic to inicjatywa 6 organizacji (Kobiety W Sieci- aborcja po polsku, Ciocia Basia, Abortion support network, Abortion Network Amsterdam, Aborcja Polska - Women Help Women i my) rozsianych po kilku krajach, po to by pomagać w dostępie do aborcji. Pomagamy w organizacji wyjazdu, pobytu, pokryciu kosztów zabiegu w Niemczech, Holandii i Anglii. Do 24 tygodnia ciąży jesteśmy w stanie pomóc Ci przerwać ciążę - bez oceniania i bez pytania o powód. Po 24 tygodniu w przypadku występowania (pozwoliłam sobie poprawić błąd) wad płodu ciągle mamy możliwość wsparcia Cię w aborcji.
Aborcja Bez Granic zapewnia:
- poradnictwo związane z niechcianą ciążą, w tym rzetelne i obiektywne informacje o aborcji,
- informacje o organizacjach oferujących bezpieczne leki do aborcji farmakologicznej,
- praktyczne informacje przydatne w zorganizowaniu wyjazdu i zabiegu przerwania ciąży za granicą jak najmniejszym kosztem,
informacje o klinikach wykonujących zabiegi w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i w innych krajach, gdy potrzebna jest aborcja powyżej 12. tygodnia ciąży,
- wsparcie finansowe na pokrycie kosztów podróży i zabiegu przerwania ciąży, !!
- nocleg,
- tłumaczenie i wsparcie w zagranicznych klinikach, jeśli nie zatrudniają osób mówiących po polsku,
- inne formy wsparcia, które okażą się potrzebne i będą możliwe do zrealizowania.

Kochana, jesteśmy z Tobą i trzymamy Cię za rękę.

33/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- taga do czarnolistowania/obserwowania

Kochani, jak już Was wołam to nie musicie plusować komentarza z wołaniem! Ułatwia mi to znacznie wpisywanie nowych osób na listę, bo nie korzystam z mirkolist tylko mam plik, do którego wklejam sobie plusujących. :)

JEŻELI JEDNAK JESZCZE CIĘ NIE WOŁAM, TO PLUSUJ ŚMIAŁO PIERWSZEGO KOMCIA Z WOŁANIEM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Amishia - Namiar na bezpieczną aborcję. 

Nie każdy korzysta z fb, więc dzisiaj wkl...

źródło: comment_1614703953Wm4OY2RC4a4e7i6MFZAj9M.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@lucer: nie kłamię :) ciążą pozamaciczna jest usuwana DOPIERO kiedy BEZPOŚREDNIO zagraża zdrowiu i życiu kobiety. Mówił o tym m.in. prof. Dębski - obecne przepisy są tak głupio sformułowane, że musi wystąpić bezpośrednie zagrożenie, by lekarz z czystym sumieniem (bez ryzykowania utraty prawa do wykonywania zawodu) mógł przeprowadzić zabieg. ¯_(ツ)_/¯
Tak jak u mojej ciotki, której ciążą pozamaciczna została usunięta dopiero gdy trafiła do szpitala z pęknięciem jajowodu. Na szczęście mimo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fennrir: Marna zaczepka, ale okej, wyjaśnię Ci.

W aborcji nie chodzi o zabijanie płodów, tylko o zakończenie ciąży. Jeżeli płód został urodzony przed 24 tc i żyje, to niech sobie żyje. Po co mu uniemożliwiać rozwój?

Osoba, która była w ciąży już w niej nie jest, a tylko o to chodzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fennrir uważam, że jeżeli ktoś chce wykonać aborcje to powinien zdecydować się duzo wcześniej, jednak ja nie jestem wyrocznią i moje zdanie nie ma znaczenia dla obcych ludzi, podobnie jak zdanie obcych ludzi nie ma znaczenia dla mnie.
  • Odpowiedz
Osoba, która była w ciąży już w niej nie jest, a tylko o to chodzi.

@Amishia:
No chyba jednak nie tylko, bo sama wypisywałaś że nie każdy może być gotowy na posiadanie dziecka, tak więc jakie to ma znaczenie czy ktoś chce usunąć 23. tygodniowy płód przed czy po porodem? Tym bardziej że wcześniaki są jeszcze często obarczone wieloma wadami. Ale mimo to nie można się ich w Polsce legalnie pozbyć,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Osoba, która była w ciąży już w niej nie jest, a tylko o to chodzi.

@Amishia:

No chyba jednak nie tylko, bo sama wypisywałaś że nie każdy może być gotowy na posiadanie dziecka, tak więc jakie to ma znaczenie czy ktoś chce usunąć 23. tygodniowy płód przed czy po porodem? Tym bardziej że wcześniaki są jeszcze często obarczone wieloma wadami. Ale mimo to nie można się ich w Polsce legalnie pozbyć,
  • Odpowiedz
@Amishia:
Czyli co - uważasz że jak ktoś planował aborcję w 22-23 tygodniu, a tymczasem tuż przed zabiegiem doszło do przedwczesnego porodu i urodził się wcześniak to już nie można się go pozbyć i trzeba to brać na klatę? To brzmi coś podejrzanie reakcjonistycznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fennrir: Uważam, że wtedy może ta osoba zrzec sie praw rodzicielskich i zostawić w szpitalu.

Doszło do zakończenia ciąży? Doszło.
  • Odpowiedz
Uważam, że wtedy może ta osoba zrzec sie praw rodzicielskich i zostawić w szpitalu.

@Amishia:
To z zostawianiem w szpitalu to brzmi jak jakiś argument prolajfera, prawdziwy pro-choice powiedziałby coś w stylu "lepiej żeby usunąć niż było niechciane i cierpiało". Tym bardziej że tak jak pisałem wcześniaki mają wiele wad rozwojowych związanych z przedwczesnym urodzeniem.
  • Odpowiedz