Wpis z mikrobloga

@k3lt: Prox Minor świeci porównywalnie do mactronic walle? W walle są beznadziejne tryby, a światło trzeba było mocno w dół kierować, żeby nie oślepiała dioda na soczewce. Za to duży plusss za czas świecenie na aku eneloop.
@milvanb: będzie ok - też ma odcięcie. Natomiast nie wiem jak wypadnie w porównaniu z proxem jeżeli chodzi o ilość światła (brak danych w luxach). Jeżeli dobrze pamiętam, to rockbross, w słabszym trybie stałym świeci przez 7 godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem
@brachistochrona: podepnę się pod pytanie. Również szukam lampki rowerowej na przód i tył. Jeżdżę tylko w mieście, zazwyczaj po DDR, ale często wracam do domu wieczorem. Z przodu chciałbym mieć lampkę, która nie będzie oślepiać kierowców i przechodniów i najlepiej, żeby miała tryb auto. Chciałbym zmieścić się w przedziale 100-200 zł. Co trafi na tył w sumie raczej jest mi to obojętne, byle być widocznym. Polecisz coś?
@Frexor: mam jedną lampkę z trybem auto na przód, ale IMO to się nie do końca sprawdza - szybciej się rozładowuje, gaśnie pod lampami, więc z tego trybu nie korzystam. Ale w tej lampce mamt chyba tylko czujnik światła i dlatego to się nie sprawdza.
W takich lampkach (ale doczytaj, czy we wszystkich modelach, czy tylko tych kwadratowych) jest chyba czujnik, który wykrywa ruch. Tylko, że to lampki pozycyjne
https://www.aliexpress.com/item/4000291072210.html
Wydaje
@brachistochrona: Dzięki, czyli tryb auto pewnie tylko jakoś możliwie działa w drogich modelach. W sumie tego się spodziewałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może docelowo kupię kilka modeli i je porównam, chociaż pewnie do miasta wszystko będzie dobre.
Przypomniało mi się, że mam kupon do sklepu Lidla. Testowo kupiłem coś takiego. Nie spodziewam się cudów, ale kiedyś ją polecali (jakiś poprzedni model).
@Cyfranek: super, dzięki!
@Frexor: pewnie kwestia tego jakiego rodzaju jest czujnik - zmierzchowy musi być cały czas aktywny i przez to zasilany. Akcelerometr lub czujnik wstrząsów podejrzewam, że nie musi być zasilany i przez to lepiej się sprawdzi na rowerze.
Zestaw z lidla będzie ok - choć można się spodziewać, że przednia lampka może "latać" na nierównościach