Wpis z mikrobloga

Dlaczego curevac poleciało na ryj i czy warto dokupić? Jakiś dłuższy czas temu pisałem o curevac, że będą pracować nad szczepionką nowej generacji, która wykorzystuje MRNA ale jest też gotowa na nowe warianty i odmiany. Na rynek ma wyjść w 2022. Współpraca z GSK.

Dlaczego curevac urośnie do ponad 200 USD? To proste
1. Curevac jest niemiecką firmą notowaną na giełdzie amarykańskiej. Czy niemiec pozwoli skrzywdzić swojego? Oczywiście, że nie, widzimy to po Pfizerze & Biontech (jest niemiecki)
2. Obecne szczepionki nie chronią przed nowymi odmianami. Moderny wystarczy jedna dawka według najnowszych badań, ale mimo to nie uodparnia na nowe odmiany.
3. Zapotrzebowanie na szczepionki jest potężne, a wyszczepienie wszystkich potrwa bardzo długo. Producenci już nie wyrabiają z produkcją, a państwa kupują co leci, byle było czym szczepić.
4. Kurs poleciał na ryj dlatego, że póki co brak info o pracach. Moderna robi szczepionkę under 18, a curevac przeprowadza testy nad tym co mają wydać.
5. Curevac podobnie jak moderna nie zatrzymują się w technologi MRNA na covid. Pracują, będą pracować nad zupełnie innymi produktami.

Ja dokupię jak tylko wleci dodatkowe siano i nie urośnie powyżej 110 USD
Sprzedam latem 2022

To nie je porada, żeby nie było. Ot moja spekulacja
( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

#moderna #curevac
#gielda
  • 3