Wpis z mikrobloga

Przecież katolicy biją ich i spowiadają


@wykopek132: jako ateista jestem zmuszany do płacenia na religię w szkole i kościół wbrew mojej woli. Ponadto prawo mojego kraju oparte jest na ideologii katolickiej.
  • Odpowiedz
@CheSlaw: W nazwie strefy. Strefa wolna od "ideologii LGBT". Przy czym żeby wyznawać ideologię LGBT wystarczy nie być radykalnym katolikiem.

"Przykładowo, radni miasta Tuchowa w uchwale z dnia 18 marca 2020 r. stwierdzili, że jako „ideologię LGBT” rozumieją zespół „kontrowersyjnych i niepodzielanych przez znaczną część społeczeństwa poglądów na małżeństwo, rodzinę, sposób okazywania ludzkiej seksualności, wczesną seksualizację dzieci” oraz „próby ich forsowania w edukacji, kulturze i życiu społecznym”."

https://ordoiuris.pl/rodzina-i-malzenstwo/podwojna-przegrana-adama-bodnara-sady-juz-10-razy-potwierdzily-legalnosc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@watrobaciemnosci: Wyznawać? Mocne słowo. Ja w ogóle katolikiem nie jestem - czy to znaczy że wyznaje ideologię LGBT?
Wiesz, katolicy mają swoje określone zasady. Niektóre głupie, inne bardziej, a jeszcze inne nie do końca. Ale w zasadzie to nie moja brocha. Jeżeli uważają na przykład że edukacja seksualna jest zła to mają do tego pełne prawo. I mają prawo wychowywać swoje dzieci w zgodzie ze swoją religią. Jeżeli mają jakieś świętości, których profanowanie jest dla nich największą zbrodnią to uchwały w których na każdym kroku podkreślają że nie są wymierzone w ludzi, a w ideologię są naprawdę niczym w porównaniu do tego co działo by się w krajach w których dominuje inna popularna religia. Tam nie byłoby już dawno żadnych aktywistów.

W cytacie który wrzuciłeś podkreślają że chodzi o ideologię, nie ludzi.

Sądy
  • Odpowiedz
@CheSlaw: Czyli wyznaczanie stref wolnych od ideologii LGBT nie jest przeciwko osobom LGBT, ale napisanie na internecie że religia to opium dla mas to prześladowanie chrześcijan? Wolność jednej osoby kończy się tam gdzie zaczyna drugiej, i to że ktoś ma jakieś urojenia na temat magicznych superbytów nie oznacza, że może ograniczać innym prawa albo swobodę życia bo w jego świętym skrypcie mówią że tak należy.

Patrząc na to jak definiują
  • Odpowiedz