Wpis z mikrobloga

#xerxesrzezbi zapraszam do obserwacji postępu nad kolejnymi moimi pracami z gliny polimerowej i epoksydu milliput:)

Dzis chcialbym przedstawic projekt ktory spedza mi sen z powiek od dluzszego czasu i powoduje ze spac po nocach nie moge:/
Orzel Haasta
Wymarly gatunek orla. Jeden z najwiekszych badz najwiekszy orzel. Polowal na moa (duze 3m nielotne ptaki) ktore wybili Maorysi i sluch po orle zniknal :/

Dzis mam do zaprezentowania czesciowo zrobione skrzydla. Czesciowo bo strasznie duzo z tym **** a w dodatku robilem je tak wiele razy ze mam juz dosc. Poczatkowo mialy powstac z gliny monsterclay ale aluminiowy szkielet (aluminiowa siatka) skrzydel powodowal ze piora wyginaly sie zawsze na krawedzi owego szkieletu i bylo widac w ktorym miejscu szkielet jest i gdzie przebiega jego granica. Jedyna mozliwoscia bylo stworzenie grubszych pior i skrzydel albo zmiana gliny.
Probowalem wszystkiego ale koniec koncow musialem zmienic gline na polimerowa. Z gliny polimerowej wykonaorm moze 7 skrzydel z czego 2 ostatnie sa na zdjęciu. Zasadniczo zadne nieskonczone ale jedno juz wypalone (to brazowe)
Pozostałe gady i ssak rzecz jasna co jakis czas poprawiam ale wiekszosc swojego czasu poswiecilem temu orlowi ponieważ chcialbym od podstaw zrobic go modularnym, abym mogl go pozniej odlewac.

Największy problem w tych skrzydlach to te piora, a w zasadzie sposób ich wykonania, tak żeby wygladaly w miare realistycznie

#handmade
#rekodzielo
#sztuka
#glina
#diy
#figurki
#rzezba
#prehistoria
PWRXerXes - #xerxesrzezbi zapraszam do obserwacji postępu nad kolejnymi moimi pracami...

źródło: comment_16146907886d73B4IzNAXECuS6IwWPPo.jpg

Pobierz
  • 1