Wpis z mikrobloga

Wie ktoś jak działają fundacje, które zbierają pieniądze pod sklepami do puszek, itp.? Są jakieś badania na temat tego na ile takie zbiórki są legitne, jak często osoby kwestujące to jak często to osoby pracujące jako kwestujący na pełen etat.

Wiem, że fundacja fundacji nierówna ale interesuje mnie ogólnie efektywność dawania pieniędzy do puszek i ile % z przekazanych pieniędzy średnio trafia do beneficjentów, a ile to koszty obsługi.

Nie wiem jak otagować za bardzo więc niech będzie ! #kiciochpyta #pieniadze #ngo #wolontariat #wosp
MG78 - Wie ktoś jak działają fundacje, które zbierają pieniądze pod sklepami do pusze...

źródło: comment_1614614631owYEWwCwQy2qLk4AgyZrVC.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@MG78: właśnie koszty obsługi , niektórzy myślą że wszystko co daje się idzie na potrzebującego. Np. sam Cartias też ma coś za uszami i nieraz ludzie skarżyli się w sprawie dla reportera że ktoś tu nie chce wydać środków :) i powiedziec o ich stanie ;) a nieraz jest tak że Ci na górze zarabiają jak pracownicy a wszyscy inny wolontariat.
  • Odpowiedz
@budus2: wiem że od jednych się trzeba trzymać z daleka, nie wiem czy to ta fundacja co zbiera na uratowanie delfinów czy tygrysów i były artykuły o tym i wychodzi że nikogo nie uratowali a to jest czysty biznes
  • Odpowiedz
@MG78: Każda fundacja i organizacji musi się szczegółowo rozliczyć z wydawanej kasy. Umieszcza sprawozdanie finansowe na swojej stronie internetowej i na stronie ministerstwa pracy i polityki społecznej.

Ja polecam po prostu nie dawać nikomu pieniędzy na ulicy pod wpływem chwili. Jeśli kwestujący cię przekonał to weź od niego ulotkę i zapoznaj się z działalnością fundacji/stowarzyszenia i czy faktycznie ją popierasz i odpowiada ci w jaki sposób do tej pory wydawali pieniądze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: faktem jest, jak wyżej, że organizacje pozarządowe mają obowiązek złożyć sprawozdanie finansowe za dany rok, ale po prawie trzyletniej pracy w ogólnopolskiej organizacji pozarządowej to, co wiem na pewno, to fakt, że kreatywna księgowość jest w takich organizacjach na porządku dziennym. Pewnie przede wszystkim w dużych organizacjach, które obracają większymi kwotami, ale mimo wszystko¯(ツ)
  • Odpowiedz