Wpis z mikrobloga

tl;dr;
Postawiono mi zarzuty z art. 263 § 2 k.k (nielegalne posiadanie broni) za pistolet alarmowy Walther P99 na naboje PAK (ślepaki).
Szukam prawnika, co ogarnia temat w Warszawie

W 2015 roku w sklepie stacjonarnym Militaria.pl kupiłem pistolet alarmowy Walther P99 na naboje PAK. Mam fakturę. Przy zakupie podałem swoje dane - taki był wymóg ¯\_(ツ)_/¯

Dnia 16 Września 2020 roku w moim domu o godzinie 7 rano stanęło mi nad głową 2 policjantów kryminalnych z nakazem przeszukania wystawionym przez Prokuraturę Rejonową (Warszawa - Praga Południe).

Dobrowolnie wydałem:
- Pistolet Alarmowy Walther P99 KAL. 6MM na wkłady hukowe 9. PAK.

Zostałem wezwany na Policję gdzie złożyłem zeznania, dostarczyłem dowody zakupu.

Myślałem, że to będzie koniec. Niestety jakiś czas temu dostałem wezwanie do stawienia się w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga jako podejrzany w sprawie. Skontaktowałem się z importerem (firmą Kolter) i dostałem paczkę dokumentów, ekspertyz które przedłożyłem na dziennik.

Dziś otrzymałem zawiadomienie o przesłanie aktu oskarżenia - wniosku do sądu.

Wiem, że nie jestem jedyny komu postawiono taki zarzut... jeżelito czytasz i jesteś w podobnej sytuacji - daj znać. W kupie siła. Może coś razem wymyślimy.

Szukam prawnika obeznanego w temacie na terenie Warszawy.

#prawo #bron #bronpalna #prawokarne #warszawa
  • 327