Wpis z mikrobloga

Witam, złożyłem nowego kompa, wsadziłem tam HDD ze starego lecz system nie chce wstać (wyskakuje blue screen). Może to przez niekompatybilność sterowników?
Mam też nowy dysk SSD i na niego chciałem przenieść system.

Da się coś z tym zrobić czy zostaje tylko instalacja systemu na nowo na SSD ? Dałoby się podłączyć później HDD i usunąć tam system, żeby nie było dwóch? Nie będzie jakiejś niekompatybilności biosu? Stary jest raczej jako CMS a teraz instaluje się UEFI?

Polecacie winde i aktywator z basewin? Która wersja siódemki?

Proszę o pomoc, bo jestem w tym całkowicie zielony :)

#komputery #windows #windows7 #basewin
  • 21
@tymczasowekonto77: przełóż dysk do starego kompa. z menagera urządzeń usuń magistrala PCI i wyłącz kompa szybko zanim znów zacznie instalować sterowniki. Przełóż do nowego i może wystartuje. Generalnie zaczeli robić sprzęt na którym nie zainstalujesz 7 bo nie ma sterowników instalator do nowych chipsetów.
@tymczasowekonto77 zainstaluj na nowo system bo naprawdę, dłużej Ci zejdzie w bawienie się z przekładaniem dysku i próba uruchomienia systemu na nowym kompie niż instalowanie wszystkiego od nowa, z resztą win 7 na nowym sprzęcie nie będzie raczej działał na 100% wydajności z racji braku sterowników, które są robione pod win 10