Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy mogę prosić o instrukcje jak dla debila.

Czy da się dodać drukarkę sieciową w #linux #opensuse ? Drukarka podpięta pod USB routera #tplink. Z #windows działa oczywiście od razu bo sterownik jest do pobrania. Klik, klik i drukuje aż miło z PC. Ale laptop z Linuksem już ma focha. #hplip zainstalowane.

Ja to ogarnąć w prosty sposób, według informacji managera TP Link (podczas druku się pojawia okno na pasku zadań z prawej strony u dołu) z adresem 192.168.1.1 (taki mną adres routera) ale HP JetDirect nie wykrywa na nim żadnej drukarki... Port 9100.

czy coś trzeba modyfikować w firewallu systemu dodatkowo? mdns i avahi są dozwolone...

Jakieś pomysły?

#cups #drukarki #pcmasterrace #pytaniedoeksperta
  • 6
@hiperchimera: po pierwsze, skopałeś, bo było kupić drukarkę z wifi (ten sam model, tyl 'w' na końcu). Po drugie jak masz połączenie na porcie 9100, to coś robisz źle podając namiary na drukarkę.
Spróbuj bezpośrednio przez interfejs cups, w przeglądarce wpisz http://localhost:631/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopyrek: po pierwsze, skopałeś, bo było kupić drukarkę z wifi (ten sam model, tyl 'w' na końcu).

Wiem o tym doskonale, januszwanie na 50 złotych wyszło bokiem :) i za każdym razem się biczuje w tym temacie. W tym roku zbieram na laserowe AiO, tym razem już z Wifi :-) i duplexem

"Po drugie jak masz połączenie na porcie 9100, to coś robisz źle podając namiary na drukarkę.
Spróbuj bezpośrednio przez