Wpis z mikrobloga

#fotografia #pytanie #obiektyw

Hej, chciałabym prosić Was o pomoc w zaplanowaniu zakupów fotograficznych, które muszę rozłożyć w czasie. Planuję m.in. Canona 70-200 f/2.8 IS oraz Sigmę Art 35 mm f/1.4. Jeśli chodzi o body, to mam Sony a6300, na razie nie chcę zmieniać aparatu, bo jest względnie nowy, ale następny będzie pełną klatką, prawdopodobnie też bezlusterkowiec sony.

Jeśli chodzi o Canona, to czy moglibyście polecić dobry konwerter? Czy lepszy jest zwykły (nie manualny, z przeniesieniem elektroniki) czy typu speedbooster? Zastanawiam się też czy nie lepiej kupić ten obiektyw, ale w wersji z f/4, dlatego że głównie będę go używała z ręki, do fotografii zwierząt i nie wiem czy dla celów turystycznych f/2.8 jednak nie będzie zbyt ciężki. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

Jeśli chodzi o Sigmę, to wiem że jest to obiektyw przystosowany raczej pod pełną klatkę i zastanawiam się czy jest sens kupowania go teraz do sony a6300, czy lepiej poczekać aż będę miała pełną klatkę.

Z góry dzięki za pomoc
  • 5
@CinnamonRoll: mam zestaw podobnych ogniskowych u siebie - tamron g2 70-200 2.8 i sigme 50 1.4 i moge powiedziec, ze gdybym mogl cofnac czas to jednak wzialbym tamrona f4. Na otwartej przyslonie rzadko foce a i wazy on sporo wiecej. Mysle ze lepiej kup tak jak kolega radzi, tamrona bez przejsciowek bo jednak jest to dodatkowa warstwa ktora moze powodowac ze np AF nie bedzie taki szybki jak powinien.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CinnamonRoll: Mam 70-200 2.8 is II Canona, Sigme 35 1.4 A i Sony a6300. Obiektywy z mocowaniem canona, bo były kupowane pod 6d. Używam przejściówki Sigmy mc-11 i z Sigmą 35 działa idealnie, natomiast z 70-200 i nawet 50 sigmy 1.4 (nie Art) działa dobrze, natomiast nie działają wszystkie funkcje autofocusa, między innymi ustawianie ostrości na oko.

70-200 2.8 to świetny obiektyw, rzeczywiście jest bardzo ciężko, ale też pancerny i dość
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jeszcze pytanie do @Dzidaloo: czy masz porównanie z innym adapterem? Zastanawiam się nad zakupem sigmy mc-11, ale rozważam też K&F Concept (tylko o nim nie ma praktycznie żadnych opinii) oraz Commlite (tylko tutaj opinie są skrajne, albo że wszystko jest ok, albo że kiepsko działa af).

Jeszcze przy okazji może głupie pytanie, ale czy adaptery się w jakiś szczególny sposób zużywają i np. te styki działają gorzej