Wpis z mikrobloga

Czy istnieje gdzieś stronka na której można dowiedzieć się jakie mają rzeczy na wyposażeniu komandosi czy to polscy czy z innych krajów? wiem, że operatorzy dobierają sobie wszystko indywidualnie, ale na pewno są rzeczy, które są potwierdzone, że są na ich wyposażeniu. Pytam się, bo interesuje mnie to jakiego systemu filtracji, pozyskiwania wody wykorzystują na polu walki/terenie wroga w unikaniu

#wojsko #survival
  • 13
@Wierzbek: w takich sytuacjach nie ma czasu na biwakowanie, na akcji masz niezbedne minimum wody ze soba. Poczytaj o szpeju ludzi ktorzy jezdza na wyprawy, czesto udostepniaja paklisty na rozne warunki atm/rozny teren
@100kW: no nie ma dlatego interesuje mnie to, nie wierzę, że chłop warty miliony jedzie na akcję z minimum wody i nic po za tym. Co jak akcja pójdzie nie tak i musi spierdzielać parę dni?
@Wierzbek: za wiele teoretyzujesz, poczytaj o tym, o czym pisalem w pierwszym komentarzu. Taki filtr sam mam, ale tansza chinska #!$%@? i pilem wode z rzeki na luzaku. To nie jest kosmiczna technologia, a malarii u nas nie ma, dlatego sprawdzona popularna #!$%@? z ali, nazwy nie przytocze bo nie pamietam
@Wierzbek: to ja Co potwierdze to co mówi reszta, nie biorą żadnego dodatkowego szpeju tylko to co trzeba na akcje bo siły specjalne się zrzuca robią robotę i szybki evac. Oni nie bawią się buszctafty czy survivale, nie od tego są. I mówie to jako żołnierz, nie specjals ale znam kilku bo parę razy pracowaliśmy wspólnie. Takie wyposażenie to szybciej wśród KDR (kompania dalekiego rozpoznania - oni są od operowania do
@Mr-G9: no to muszę rozejrzeć się za tymi z KDR. I nie chodziło mi o typowe bojówki, gdzie lecą odwalić binladena tylko różne akcje są przeprowadzane, ale nvm. Dzięki za to rozpoznanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@100kW: siurka masz w majtach. Twoje biadolenie o tym, że jednostki specjalne nigdy nie są zmuszone do pozyskania wody w unikaniu wroga mam w dupie, bo bazujesz na wiedzy z filmów czy kij wie skąd xD