Wpis z mikrobloga

hejka, myślimy z niebieskim nad przejściem na wyższy level kawowania niż parzucha xD i tu moje pytanko czy z budżetem do 1700zł warto się w ogóle za to brać? kawa mleczna + 3,4 zwykłe dziennie. Widziałam, że różne DeLonghi ecam są w tych cenach, warte uwagi?
#ekspresdokawy #kawa
  • 16
@automatykwformie: hm a że tak pozwolę sobie dopytać co do tego "słabe", co jest odnośnikiem "dobrego"? bo zastanawiam się czy słabe i tak nie będzie lepsze, w porównaniu do tego co teraz pije niebieski :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zmorka: w tej cenie zmieści się Philips latte go, polecił mi pewien Mirek rok temu i jest naprawdę dobry, łatwa obsługa spieniacza i espresso też stawia na nogi.
@Zmorka kup melitta passione ot, co prawda 2k ale warto dopłacić te 3 stówki, bo będziecie mieli naprawdę zajebisty ekspres. Jak masz kupić philips latte go to lepiej kup sobie jakiś wypasiony czajnik albo kawiarkę. Serwisuje te ekspresy na codzień i wyglądają w środku jakby je jakiś polak Janusz projektował - na wszystkim na czym się dało oszczędzili, w związku z czym ekspresy z 2019 roku już trafiają na serwis z najróżniejszymi
@trzymampuszkazadwauszka: właśnie po przejrzeniu ofert zdecydowaliśmy o zwiększeniu budżetu tak do 2100, ale czym więcej oglądam tym bardziej jestem zagubiona, melitta ot, ma wyróżnione Espresso, Espresso Macchiato, Ristretto, z kolei mi mocno zależy na Macchiato, bo ja to tak bardziej gustuje w mleku zabrudzonym kawą, no i już sama nie wiem.
@Zmorka no to w każdym ekspresie możesz sobie ustawić proporcje, dasz sobie 40ml kawy i 200 mleka i sprawa załatwiona. W każdym ekspresie z funkcją mleka masz wyróżnione espresso, kawę czarną, cappuccino i latte macchiato. Resztę ristretto, flat white i inne wymyślne rodzaje kawy jesteś w stanie zrobić sobie sama odpowiednio zmieniając proporcje. Mam nadzieję, że pomogłem.