Wpis z mikrobloga

@anonymous_derp: jak widać każdy kieruje się inną wiedzą. Ja np. całkowicie eliminuje ryby, gumy do żucia oraz czerwone mięso. Mój każdy posiłek ma za to zbilansowane makro i mikro, a 30% talerza zajmują warzywa. Ryby byłyby ok, gdyby nie ilość metali ciężkich.

U mnie duża ilość warzyw, strączków, orzechów, ziaren to podstawa, do tego oczywiście bilans. Patrząc na Twoje posty i zdjęcia posiłków, można się złapać za głowę ( ͡
  • Odpowiedz
U mnie duża ilość warzyw, strączków, orzechów, ziaren to podstawa, do tego oczywiście bilans. Patrząc na Twoje posty i zdjęcia posiłków, można się złapać za głowę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Fajnie że poprawiła Ci się cera, i że wyniki masz jeszcze w normie.


Jeszcze! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Raz w życiu sporzywalem 6 jajek dziennie, ale to przy ciężkich treningach siłowych i MMA, być może Ty też bardzo
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: jak wspomniałem, każdy kieruje się swoją własną wiedzą, nie ma sensu roztrząsać.

A z ciekawości, skoro nie trenujesz, to skąd tak ogromne zapotrzebowanie na białko? Keto to chyba nie jest? Pijesz dużo wody? Nie wstajesz w nocy do WC?
  • Odpowiedz
A z ciekawości, skoro nie trenujesz, to skąd tak ogromne zapotrzebowanie na białko?


Co ma piernik do wiatraka? Jedzenie dużej ilości białka jest zwyczajnie zdrowe.

Keto to chyba nie jest?


Istotnie.
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: jednym z pierwszych objawów niewydolności nerek jest częste oddawanie moczu, np. potrzeba wstawania co noc.

Pytałem, bo zastanawiam się skąd ludzie wpadają na pomysły spożywania takiej ilości protein. Byłem pewien że zaczynasz ze sportem, większośc chłopaków na siłowni przedawkowuje białko. Ty natomiast napisałeś, że wcale nie ćwiczysz, stąd jeszcze bardziej mnie zaciekawiło to co robisz.

Co do Twojego ostatniego stwierdzenia, białko w nadmiarze wcale nie jest zdrowe. Powinieneś sobie
  • Odpowiedz
jednym z pierwszych objawów niewydolności nerek jest częste oddawanie moczu, np. potrzeba wstawania co noc.


OK, to ma sens.

Pytałem, bo zastanawiam się skąd ludzie wpadają na pomysły spożywania takiej ilości protein. Byłem pewien że zaczynasz ze sportem, większośc chłopaków na siłowni przedawkowuje białko. Ty natomiast napisałeś, że wcale nie ćwiczysz, stąd jeszcze bardziej mnie zaciekawiło to co robisz.

Co do Twojego ostatniego stwierdzenia, białko w nadmiarze wcale nie jest zdrowe. Powinieneś sobie policzyć ile g białka na kg masy ciała spożywasz, a następnie z pomocą trenera/dietetyka/internetu dojść do takich wniosków.
  • Odpowiedz