Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Yo bros, czy ktoś może zamawiał dysk SSD z Allegro, a potem zwracał w ciągu 14 dni? Potrzebuję sprawdzić czy jakiś dysk SSD mi pomoże w moim lapku i tak się zastanawiam czy jak go potem wymażę z danych i ewentualnie będę chciał zwrócić to czy sprzedawca będzie naciskał, że używny, itd., więc nie chcą przyjąć?
Jak to widzicie? :)

#komputery #pcmasterrace #uokik #konsumenci #prawakonsumenta #allegro #ssd #dyski
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WatchYourBack: nie, nie, nie będę brał używek. Dane to dla mnie ważna sprawa, ryzykować nie mam ochoty. Tym bardziej pewna gwara.
I chcę mieć możliwość zwrotu, bo nie wiem czy to coś pomoże. Gdyby nie to zwracam.
I już upatrzyłem Samsunga Evo Plus 500GB, muszę mieć przynajmniej 200GB, bo chcę sprawdzić czy to coś da jeśli podmienię. Mam wrażenie, że obecny SSD coś szwankuje i ma mega słabe prędkości odczytu, i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WatchYourBack: ale nie rozumiem pytania, w jakim sensie mi to napisałeś? Bo zrozumiałem jakbyś mi tłumaczył, że mam nie korzystać z prawa 14 dni na zwrot i od razu zakładasz, że na pewno będę zwracał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WatchYourBack: nie, ja pytam o to czy sprzedawcy robili probkem ze zwrotem osobom, które zwracały. Zgodnie z UOKiK, możesz używać sprzętu zgodnie z przeznaczeniem, jakiegokolwiek (poza pewnymi wyjątkami) i masz prawo na zwrot.
@MisiekD jest różnica między korzystaniem ze swoich praw, a staraniem się wykorzystać wszystkich wokół.
Pamiętasz jaka była afera jak Kuźniar w USA kupił fotelik dziecięcy, przejechał całe Stany wioząc w nim kaszojada i oddał w innym sklepie tej samej sieci w innym stanie? Korzystał z nowego fotelika, a oddał używany, który następna osoba kupiła (lub nie, bo może go wyrzucili na śmietnik) jako nowy, a był używany.
Planujesz zrobić DOKŁADNIE to samo,
@WatchYourBack: nie przejeżdżam na tym dysku całych Stanów ani nie będę go używać jako podstawka dla kaszojada. Nie ma to jak porównać dysku, którego co najwyżej "zużyłbym" w jakimś milionowym % do rzeczy fizycznej, której się używa fizycznie. Twoja historia byłaby trafna, gdybym kupił husteczki higieniczne, zużył je i zwrócił.
Więc koleżko, "troszkę" nietrafny przykład.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marek-sisey-tymoszczuk: ale co Ci zmieni info i czasie i sposobie używania? To jest tylko 14 dni. Jeśli nie będziesz używał zgodnie z przeznaczeniem i w sposób normalny to możesz zostać obciążony dodatkowym kosztem za stratę, co w konsekwencji przełoży się na mniejszą kwotę zwrotu.
Zakładając działalność gospodarczą w PL, powinieneś zabrać na kark to prawo i być świadom, że taka sytuacja może wystąpić, czego w efekcie może dobrze byłoby wyrobić sobie
@MisiekD: czy ty mi właśnie piszesz, że mam wziąć na klatę straty? A może nie zrozumiałem i kupisz otwarty dysk w pełnej cenie?

To co widzisz na zrzucie, to wynik testu moich dysków. Żaden z nich nie chodzi na skraju pojemności, gdzie wydajność ich drastycznie spada. Z Crucialem są dodatkowe cuda. Nie trzyma parametrów i co pomiar wyniki jest inny ale zawsze tragiczny do EVO.

Evo 970 jest gorszy od 960.
@marek-sisey-tymoszczuk: ja tego nawet nie traktuje jako strat. Takie są prawa konsumenta. Sprzedając na odległość, musisz się z takimi prawami liczyć.
I tak, kupiłbym otwarty dysk w pełnej cenie. Co to za problem skoro widzę, że był ledwo co włączony i podziałał kilka dni? Raz już taki kupiłem.

Tu mój bench:
https://www.userbenchmark.com/UserRun/40361332

I patrzyłem na pamięci czy mikrokontroler, ale nie mam do czego tego porównać czy to złe, czy gorsze. Wzoruję