Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #kiciochpyta Mireczki mam problem z działką rolną (klasa 3b). Działka stoi koło domu i mamy tam sad i warzywniak. Postanowiłam ją odrolnić i wybudować tam mój dom. Działka jest duża- ma 1 ha. Problem polega na tym, że nasz dom jest ostatni na drodze, a za płotem działki rozciągają się pola i .... chałda. Urząd miasta wymyślił sobie ze moja działka będzie stanowiła wymagany pas bezpieczeństwa- zieleni wokół chałdy i nie chcą mi jej odrolnić. Za 2 miesiące ma być publicznie ogłoszone studium zagospodarowania terenu. Myśle czy mogę to jakoś prawnie ugryźć. To trochę słabo, że masz ziemie na własność i o jej przeznaczeniu decyduje sobie jak o własnej własności urząd miasta jednocześnie 10-krotnie obniżając wartość tego co posiadam. Ot tak z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
To trochę słabo, że masz ziemie na własność i o jej przeznaczeniu decyduje sobie jak o własnej własności


@lenamilena: witam w szarej rzeczywistości.

Rodzice mają kawał terenu na której praktycznie nic nie mogą zrobić bo albo graniczy z lasem albo jest terenem leśnym. Na mapie, w rzeczywistości to przypomina łąkę z 10 drzewami.