Wpis z mikrobloga

@login-jest-zajety: To nie żart - juz w latach młodości to był serio #!$%@? socjopata i fałszywa, wyrachowana menda podchodząca nawet do zwykłych prywatnych znajomosci jak do jakieś rozgrywki i areny intryg. Zapraszam do lektury, to jest chory, niebezpieczny degenerat.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1739424,1,studenckie-sledztwo-zbigniewa-ziobry.read

Niestety nie ma obecnie formacji politycznej mającej w programie adekwatne środki na czekistow przy władzy, czyli doły z wapnem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Imod: no to trzebaby iść drogą Norwegii i profilaktycznie odbierać dzieci rodzinom, co do których istnieje najmniejsza (nawet wątpliwa) możliwość stosowania przemocy domowej. Bo skoro urzędnicy państwa mają odpowiadać karnie za zaniedbania, to będą zmuszeni "wycinać chorą tkankę razem z marginesem zdrowej".
Też mnie wkurza, że w Polsce opieka społeczna leży i kwiczy, a dzieciaki doznające przemocy są pozbawione ochrony, ale model norweski też nie jest idealny i jest mocno krytykowany
@login-jest-zajety: Myśle, że nie ma z tym problemu - kłopot w próbie wejścia w skórę takich ludzi jest patrzenie z pozycji empatii i perspektywy moralnego, przyzwoitego i malo wpływowego człowieka. Tacy ludzie, bez żadnej przesady, o mentalności i sposobach działania podobnych do sowieckich czekistow, są zahartowani w swojej odmiennej wizji moralności. Czują, że maja władze, mają wpływy, sytuacje majątkowa zabezpieczająca na całe życie i pokolenie do przodu, mają stado wiernych wyznawców
@rzep_psiego_ogona: ja nie idę tak daleko bo to mzonka,że da się pomóc dzieciom ale kary powinny być nadwyraz surowe. Nikt nigdy nic nie słyszy a to bujda nikt nie chce się wtrącać. Mi zdążyło się dwa razy upomnieć ludzi jak się zachowują w stosunku do dzieci a i tak wiem,że jeśli ktoś źle traktuje dzieci w miejscu publicznym to co jest w domu
@Kempes: PiS-owi takie sprawy i udawanie przejmowania się losem dzieci jest potrzebne tylko po to, żeby przykryć skandal z pedofilami w sutannach. Jednych nie skażą, innych skażą bez winy, to w ich prostych łbach wyjdzie im na 0.
@Kempes: Że też w ogóle ludzie są zdziwieni, skoro za ich poprzednich rządów było to samo, ba, nawet były to te same mordy. Dla tych, którzy nie pamiętają przypominam, że za rządów SLD te służby jeszcze działały, bo mimo tego, że politycy partii rządzącej byli zamieszani w wiele afer, to ktoś tę aferę Olina, Orlenu czy Rywina wykrył i ujawnił. Właśnie na aferze Rywina wybił się Kaczyński, już wtedy będąc paranoikiem,
@R187: w zeszłym roku też była bestialsko sprawa aż nie chce przytaczać gdzie zabrali ojca a konkubent dopuscil się zbrodni w końcu zatrzymali zwyrodnialca
@Kempes Postawienie zarzutów to nie wyrok. Dopiero teraz cała sprawa będzie badana. Robiłbym aferę dopiero w momencie, gdy ojciec zostałby niesprawiedliwie osądzony.