Wpis z mikrobloga

Ale jeśli uważasz, że jest tak samo winny zabójstwa jak maltretujący dziecko opiekunowie to taki sam zarzut trzeba postawić pracownikom MOPSu, skoro nie zauważyli, że w domu jest przemoc? Sąsiedzi też pewnie słyszeli krzyki dziecka i nie zareagowali.


@rzep_psiego_ogona: Nie podpowiadaj, bo zaraz cała dzielnica pójdzie siedzieć
  • Odpowiedz
Śmierć dziecka to straszna tragedia, szczególnie gdy istnieje podejrzenie, że do tej śmierci przyczyniły się jakieś osoby. Ale mimo wszystko, to nie jest powód oskarżania i wsadzania do więzień na oślep niewinnych ludzi.


@Kempes: A tym bardziej, do zbijania kapitału politycznego.
Zero niczym nie różni sie od Rutkowskiego, który pojawia się przy bardziej medialnych sprawach tylko po to, żeby utrwalić w opinii publicznej swoja kwadratową fryzurę.
  • Odpowiedz
@rzep_psiego_ogona: ja nie idę tak daleko bo to mzonka,że da się pomóc dzieciom ale kary powinny być nadwyraz surowe. Nikt nigdy nic nie słyszy a to bujda nikt nie chce się wtrącać. Mi zdążyło się dwa razy upomnieć ludzi jak się zachowują w stosunku do dzieci a i tak wiem,że jeśli ktoś źle traktuje dzieci w miejscu publicznym to co jest w domu


@Imod: czyli jesteś zwykłym populistą, który chciałby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login-jest-zajety: Myśle, że nie ma z tym problemu - kłopot w próbie wejścia w skórę takich ludzi jest patrzenie z pozycji empatii i perspektywy moralnego, przyzwoitego i malo wpływowego człowieka. Tacy ludzie, bez żadnej przesady, o mentalności i sposobach działania podobnych do sowieckich czekistow, są zahartowani w swojej odmiennej wizji moralności. Czują, że maja władze, mają wpływy, sytuacje majątkowa zabezpieczająca na całe życie i pokolenie do przodu, mają stado wiernych wyznawców
  • Odpowiedz
@licuri: obowiązkiem rodziców jest dbać o dzieci jak się z tego nie wywiazuja, gorzej, jeśli dziecko jest zamordowane to powinni ponieść odpowiedzialność. Sądy są od karania nie ja. Ja wyrażam swoją opinię
  • Odpowiedz
  • 0
@Kempes bez znaczenia, przecież jak za 8 lat wyjdzie że prokurator się pomylił to najwyżej zrzucimy się wszyscy na odszkodowanie..
  • Odpowiedz
@Imod: ależ karaj sobie wszystkich do III pokolenia wstecz, bo kiedyś rozmawiali z poszkodowanym. Urocze kiedy jakiś chłopek roztropek zaczyna brać sprawy na swój plemienny chłopski rozum w imię kodeksu Hammurabiego.
  • Odpowiedz
@licuri: przecież żyjemy w państwie prawa przejadą proces dostaną karę. Jeśli nie robi na Tobie wrażenia,że dziecko było w agonalnym stanie a baba polewała je na koniec życia woda i umarło to nie mamy o czym gadać. Chłopek roztropek ma nadzieję,że powieszą ich za #!$%@? w pierdlu
  • Odpowiedz
@Imod: no i o tym mówię. Prosty rozumek operuje na emocjach zamiast na faktach. Nikt nie mówi o robieniu wrażenia, Sebuś. Mówimy o tym, że osoby, co do których nie ma przesłanek winy - jak ten biologiczny ojciec - są stawiane w stan oskarżenia (który to w Polsce często powoduje realny uszczerbek na życiu zawodowym i społecznym) "na wszelki wypadek". No ale gotuj się dalej :)
  • Odpowiedz