Wpis z mikrobloga

@rafalsky023: NIe do końca rozumiem pytanie.
Chodzi Ci o sytuacje, gdzie musisz wybrać komputer do pracy, dla zespołu, prywatny, do nauki czy prywatny pod crowdtesting?

Jak prywatny, to nie ma dla Ciebie różnicy większej czy Mac czy Windows, na obu się nauczysz pythona i selenium.
  • Odpowiedz
@pop_up: Dzięki, poczytam o tych dyskach.

@diarrhoea chodziło mi o konkretny model laptopa na prywatny użytek (nauka). Wszelkie modele windowsowe do mniej wiecej ceny tego macbooka wydaja mi sie nieco plastikowe i malo trwale i szukam jakiejs alternatywy. Podobaja mi sie w sumie huawei matebook ale pytanie czy za rok np nie beda mulic albo czy bateria bedzie trzymala jako tako...
  • Odpowiedz
@rafalsky023:
Do nauki nie ma różnicy, do sensownej pracy, raczej ten Mackbook byłby za słaby. Odpalenie większej grupy testów solidnie by go zamuliło. (i nie ma znaczenia, że to Mac). Więc kieruj się tym, co chcesz prywatnie.
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Dopóki nie dali mi w robocie maca bardzo szanowałem Windowsa(wciąż szanuje), lecz lepiej mi się po prostu pracuje na tym. Linux tez spoko, ale zapomnij o Adobe itd.
  • Odpowiedz
Czy macbook air z M1 dalby rade czy jednak lepiej windows?


@rafalsky023: Spokojnie ten mac powinien wystarczyć. Chyba, że z jakichś powodów ram będzie ci ciążył, ale to już niech ktoś od Maców się wypowie na temat dockera czy wirtualnych środowisk.
Ale będę bardzo zdziwiony jeśli to byłby problem.
No i oczywiście masz jeszcze linuxa, który też będzie dobrym wyborem.

Linux tez da radę, windows tez da ale trochę masochizm.


@
  • Odpowiedz
@rafalsky023 najlepiej dla Twojej przyszłej kariery brać lapka, na którym bez problemu zainstalujesz linuxa (Ubuntu czy inną dystrybucję). I wtedy razem z językiem programowania, który wybierzesz uczyć się korzystania z bash-a i innych. Mac też będzie dobry. Pamiętaj, żeby brać coś co ma od razu 16 GB ramu bo przyda Ci się jeżeli ma nie mulić po jakimś czasie. Szczególnie przy nowym macu jeżeli będziesz miał za mało ramu to użycie partycji
  • Odpowiedz
  • 1
@rafalsky023 dobra, rozumiem że to żart więc odpowiem.
Warto zainwestować w i7 Intela w porównaniu do i3 cenowi duża różnica ale się zwróci. Mam juniora co uczył się się javy na starym celeronie i do dziś jest juniorem inny za to postawił na porządny sprzęt z dobra grafika i po 3 latach był seniorem a później to wogole awansował na Java script developera. Bez porządnej grafiki i szybkiej myszki do dziś by
  • Odpowiedz