Wpis z mikrobloga

Czy wy też wolicie stare gry lub ich remastery/remaki zamiast nowych, często early access albo wiecznie w fazie beta? Też nie czekacie z zapałem na nowe produkcje ale czujecie silne emocje na myśl o starszych grach? Też uważacie że nowym brakuje tego czegoś?

#gry #pcmasterrace #grykomputerowe #staregry #klasykagier #rpg #strategie

Co wolicie?

  • Stare gry lub ich remaki/remastery 74.3% (52)
  • Nowe gry 25.7% (18)

Oddanych głosów: 70

  • 4
  • Odpowiedz
@Niedzwiedzmin: Mi tam obojętne, gram w jedne i drugie. A co do early acess i fazy beta to gram we Wrota Baldura 3 część od momentu otwarcia dostępu do tej gry i nie żałuję, a parę godzin temu zainstalowałem sobie Wichrowe Doliny 1 część i pykam.
Udziela mi się hype na premierę długo wyczekiwanych nowych tytułów tak samo, jak na sygnał o wydawaniu remasterów starych tytułów. Wprost nie mogę się doczekać
  • Odpowiedz
@Niedzwiedzmin: Ogólnie preferuję nowe gry, bo to jednak coś nowego (¯\_(ツ)_/¯), a nie coś co już kiedyś przeżyłem i znam, więc przy graniu dochodzi swego rodzaju uczucie odkrywania nieznanego.

Z drugiej strony nie mam nic przeciwko remasterom/remakom, pod warunkiem, że nie są ewidentnym skokiem na kasę (słaba jakość jak W3 Reforged, XIII) albo nie kosztują jak nowa gra AAA (remastery Nintendo).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niedzwiedzmin: Wiesz, z porównywaniem gier jest ten problem, że jak patrzysz na te stare, to pamiętasz same klasyki, a zwracając uwagę na obecne czasy dostrzegasz całe spektrum - mega grywalne, niepowtarzalne pozycje jak np. RDR2 czy MHW, ale też masę wtórnego chłamu od Ubisoftu i jemu podobnych. Za 20 lat, jak całe to gówno wyleci nam z głów, też będzie się mówiło że "20 lat temu to byli gierki. Tera to
  • Odpowiedz