Wpis z mikrobloga

#outdoor #podroze #gory

Szukam namiotu dla dwóch osób. Zależy mi na lekkości do najbardziej pieszych wycieczek. Mogą być chinskie cuda, może być coś lepszego. Tak do 500zł najlepiej, ale jak ma być przeskok w jakości to i więcej. Otwieram butelkę i słucham państwa.
  • 50
@milvanb nie bo kupowałem dawno ale cloud up 2. Ale on sie nadaje do 1 osoby. Byłem w zeszłym roku w Norwegii na Lofotach i kumpel wziął cloudp up 3 i jest idealny na 2 osoby z bagażem. Przetrwał sztorm na plaży i nie przeciekał więc stąd moja rekomendacja
@milvanb: cloud up jest super, mam wersję dwu osobową kupioną kilka dobry lat temu, jednak jest to duża jedynka, na dwie osoby trochę za mały WIĘC jeśli szukasz namiotu dla dwóch osób to szukaj namiotu z dwoma bocznymi wejściami.

Naturehike Mongar 2 osobowy, sprawdź go sobie, jest znacznie wygodniejszy dla dwóch osób od cloudup, dwa wejścia, więcej miejsca w środku, ściany namiotu są bardziej w pionie, jest wygodniej, jak ci się
@milvanb: w tym skromnym budżecie nie kupisz nic innego, zostaje naturehike (który wygrywa stosunkiem ceny do jakości/wagi) albo decathlon i ich namiot TREK900 ale mi takie konstrukcje się nie podobają, mniej wygodne, nie usiądziesz tak wygodnie w środku jak w mongarze, nie zjesz kolacji ani sobie nie poruchasz
@milvanb: tak, ten namiot występuje w dwoch wersjach
mongar 2 15d - trochę lżejszy i cieńszy materiał (teoretycznie mniej trwały) i tylko w jednym kolorze, granatowym, i na taki się chyba zdecyduje.

mongar 20d i tutaj więcej kolorów do wyboru, delikatnie cięższy
@panzmarszrutkiwbiszkeku: @milvanb:
Polecam Naturehike Cloud Up 2. Sprawdziłem w nim kilkadziesiąt nocy i jestem zadowolony. Jest tani, lekki, nieprzemakalny. Tylko trzeba zamówić z opcją dodatkowej, osobnej podłogi, bo podstawowa sprawia wrażenie delikatnej. W Polsce sobie po 200 zł sklepy doliczają, więc pozostaje aliexpress.
Co do wielkości, dosyć mały w środku. Ja się z dziewczyną mieszczę, ale mamy 175/165 cm. Dla kogoś wyższego, grubszego polecam jednak 3 osobowy.
@odishewo: Dla dwóch karłów może i wygodnie ale i tak wygodniejsze są dwa wejścia do namiotu gdzie jedna osobna nie przeszkadza drugiej chcąc wyjść na zewnątrz.