Wpis z mikrobloga

Wykształceni ludzie mają poglądy lewicowe, koniec kropka.


@UrbanHorn: XD

Tak sobie szukam tych wykształconych julek na protestach i nie widzę.

Może stalin, albo lenin mieli tytułu profesora?
  • Odpowiedz
Tak sobie szukam tych wykształconych julek na protestach i nie widzę.

Może stalin, albo lenin mieli tytułu profesora?


@LittleBi:

Lewica w polskich standardach to po prostu bycie liberałem, bo okienko dyskusyjne jest tak bardzo na prawo.
  • Odpowiedz
@UrbanHorn: Niestety za zdobycie wiedzy zazwyczaj człowiek płaci wewnętrznym poczuciem niesprawiedliwości. Obraz świata, ten przedstawiany wprost np. w Biblii jest dosyć prosty i przez ludzi mniej wykształconych interpretowany jest mniej więcej: bądź dobrym człowiekiem, słuchaj się narzuconych autorytetów, żyj skromnie a masz szansę na życie wieczne.
Człowiek wykształcony zaczyna jednak łączyć kropki i nie przyjmować wszystkiego na wiarę. Zaczyna zadawać niewygodne pytania: a dlaczego mam żyć skromnie, a skąd się wzięły te autorytety, a jakie są szanse, że życie wieczne istnieje?
Jednocześnie dostrzega też największą bolączkę rzeczywistości, czyli powszechną niesprawiedliwość. Zazwyczaj będąc wychowywanym w przekonaniu, że życie jest sprawiedliwe. Powoduje to wewnętrzny konflikt.
I co ciekawe w takiej Biblii również są fragmenty odwołujące się do tego. Słynne:

Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to,
  • Odpowiedz
@Need: myślałem, że mowimy o USA bo tym straszą we wpisie, że będzie jak w USA.
Poziom niektorych nauk to iks de i chyba kiepsko im idzoe weryfikowanie informacji. I mówię tu o naukach w ktorych może pojawić się idpol. Zresztą w takiej Francji starają się już walczyć z "amerykanizacją" ich uczelni wyzszych, a trend rozlewa się na cały świat zachodni, w tym Polskę.
  • Odpowiedz
@HEADHuNtErtcz1: haha, właśnie potwierdziłeś to co napisałem. Twój komentarz wynika z niezrozumienia jak działa podatek progresywny. Doucz się, potem bierz się za komentowanie. Typowa cecha ludzi głupich i słabo wykształconych - wypowiadanie się na tematy o których nie ma się większego pojęcia.
  • Odpowiedz
@placebo_: o kurde, ale neuropejskie szambo pod tym postem xD.

Niewykształceni ludzie są radykałami, masę lewaków w życiu spotkałem, którzy wykazywali się skrajnym brakiem zrozumienia dla rzeczy, o których mówią. Nie odznaczali się ani wykształceniem, ani nawet odrobiną myślenia.
Zresztą co tam wykształcenie, na pewnych uczelniach jak przerabiają taki np. Kapitał Marksa, to studentom się wydaje, że to tak na serio z tymi koncepcjami - info z pierwszej ręki, na
  • Odpowiedz