Wpis z mikrobloga

Gdzie tu na miejscu poszukać jakiejś dodatkowej/dorywczej pracy? Mam dosyć sporo wolnego czasu przy aktualnej robocie i chętnie bym się gdzieś zakręcił, ale wszystkie ogłoszenia to przez agencje, które średnio są po drodze

#holandia #eindhoven #praca
  • 9
Z ciekawości spytam - jakie są w ogóle możliwości pracy dodatkowej w Holandii? Wstępnie myślałem o czymś w stylu Uber / Uber Eats. Czy to się w ogóle opłaca?
@lenvrt: tak w ogóle przyjechaliśmy wraz z narzeczoną po raz pierwszy do Holandii w zeszły piątek i odbywamy kwarantannę, jutro mamy test. Prawdopodobnie w poniedziałek idziemy już do pracy - szklarnia. Gdyby było mało godzin to sam jestem ciekaw jakby można było dorobić.
@deer121: Uber eats / Deliveroo / Thusibezorgd wydaje się dla was doba opcją - i zarobisz trochę (tyle samo co na tej szklarni praktycznie) a i się człowiek trochę porusza na rowerze i miasto pozna.
@lenvrt: postnl.nl szuka listonoszy czy do sortowni zawsze, nawet na kilka godzin dziennie. Picnic oferuje możliwość bardzo elastycznych godzin (https://jobs.picnic.app/nl/jobs/warehouse-worker/) podobnie właściwie każdy większy sklep szuka ludzi na max. kilka godzin w tygodniu do wykładania towaru itp. W mniejszych miastach brak znajomości holenderskiego może być barierą ale w Eindhoven angielski powinien wystarczyć.
@deer121
@lenvrt

Odbiegając trochę od tematu to jak dla mnie Holandia to słaby kraj na zarobek i rozwój, oczywiście moim zdaniem, ale nie oszukujmy się w 90% praca przez złodziejskie agencje i dużo polskiej patologi. Mieszkałem pod Rotterdamem i myślałem, że to druga jakaś Turcja. Obecnie od 2 lat jestem w Niemczech i jest o wiele lepiej, tutaj o wiele łatwiej idzie dorobić i praca dodatkowa nie jest opodatkowana (basis 450)