Wpis z mikrobloga

Mieszkam w bloku (wielka płyta) i mam podzielniki ciepła.

Czy ktoś z was słyszał żeby po termomodernizacji (ociepleniu styropianem) zmieniono współczynnik korekcyjny przy rozliczaniu ciepła?

Chodzi o to, że jak ktoś mieszka na ostatnim piętrze w bloku, a ocieplą tylko ściany, to robi się trochę nieuczciwie, bo ciepło nadal ucieka sufitem.

#budownictwo #wspolnotamieszkaniowa #mieszkanie #ogrzewanie #technika #wielkaplyta #podzielnikciepla #trudnesprawy
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@benzyna_abstrakcyjna: ja próbowałem. Mam jedno z mieszkań na 10 piętrze wieżowca na samym rogu. Blok był ocieplany 4 lata temu i kierowałem pismo i do spółdzielni i do firmy Ista która zakłada podzielniki. Mam rzekomo poprawne korekty współczynnik i były zmieniane przy okazji wymiany podzielników zaraz po termomodernizacji. Nie mam niestety kartki z odczytów i dziwnym trafem firma nie udostępniła mi wykazu zużycia za ostatnie lata wraz ze współczynnikami. Moje
  • Odpowiedz
@rajman: ehh to słabo, ja mam na rachunkach, ale nie starych, bo kupiłem mieszkanie właśnie rok po zakończeniu prac. No ale poprzednia właścicielka narzekała, że mimo styropianu, opłaty nie spadły. A administracja o żadnej zmianie nie słyszała.

Najgorsze w tym jest to, że nie chodzi tylko o wyższe koszty ogrzewania, przez gorszą słabą izolacje sufitu, w lato, mieszkanie zmienia się w piekarnik
  • Odpowiedz