Wpis z mikrobloga

412 + 1 = 413

Tytuł: Kłamczucha
Autor: Małgorzata Musierowicz
Gatunek: Literatura młodzieżowa
ISBN: 9788360773147
Ocena: ★★★★★★★★

Drugi tom z cyklu Jeżycjady.

Nieprawdopodobne przygody z wycinka tylko życia 15-letniej Anieli Kowalik aka Franciszki Wyrobek, czyli tytułowej Kłamczuchy, prawdopodobnie mitomanki, choć ówcześnie na pewno nie zdiagnozowanej; akcja książki toczy się pod koniec lat 70. w Łebie oraz Poznaniu.

Aniela, w jedno majowe popołudnie została trafiona strzałą amora tak skutecznie, że postanowiła ubiegać się o miejsce w szkole średniej w odległym od jej rodzinnej Łeby Poznaniu, byle tylko być bliżej obiektu swoich westchnień.
Aby zbliżyć się jeszcze troszkę, wpakowała się na głowę swojej rodzinie, z którą wcale nie utrzymywała kontaktu, twierdząc, że odmówiono jej miejsca w akademiku, co prawdą oczywiście nie było.

Kiedy i to okazało się zbyt mało, zatrudniła się jako pomoc domowa w rodzinie swojego lubego, aby móc się z nim regularnie widywać. Chcąc go trochę poszpiegować, stworzyła sobie nową tożsamość, sądząc chyba, że uda jej się ukryć prawdę. Jednak jak wiadomo, kłamstwo ma krótkie nogi.

Książka w sumie dość zabawna. Szybko się czytało, bo w sumie ani nie jest obszerna, ale też wciągały kolejne absurdalne akcje, których autorką była tytułowa bohaterka.

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #jezycjada
dekonfitura - 412 + 1 = 413

Tytuł: Kłamczucha
Autor: Małgorzata Musierowicz
Gatunek:...

źródło: comment_1614115287RQuCuXiJ2afKO8tSGi5m8b.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@dekonfitura: Polecam tez film "Klamczucha" z 1982 roku. W tytulowej roli Malgorzata Wachecka. Film jest w miare udany i oddaje klimat w przeciwienstwie do "ESD". Ten ostatni byl tak czerstwy, ze pani Malgorzata juz nigdy pozniej nie wyrazila zgody na przeniesienie jakiejkolwiek ksiazki na duzy ekran.
Mimo, ze sama powiesc nalezy do gatunku tych humorystycznych, znajdziemy w niej rowniez drugie dno, to powazne, wrecz filozoficzne. Moj ulubiony cytat: "Nie ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vampirella: Czytałam, czytałam :)
Kiedyś kiedyś czytałam wybiórczo niektóre tomy, od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie wrócenie do całości po kolei, no i w końcu się zebrałam.
  • Odpowiedz