Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć Mireczki z #ubezpieczenia #motoryzacja . Ostatnio nabyłem samochód i jestem zmuszony dodać współwłaściciela (rodzica), aby uzyskać akceptowalną cenę OC. Czy podczas rejestracji istotne jest (dla ubezpieczyciela), kto z nas będzie "głównym" właścicielem pojazdu, a kto zostanie wpisany w adnotacjach jako współwłaściciel?

  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peja_ricardo12: Niestety już jestem wpisany w umowie a podczas rejestracji/zawiadomienia o nabyciu pojazdu urząd domaga się jej kopii
@Filipmamnaimie: Tak, zależy mi na możliwie niskiej cenie. Z tego co patrzyłem na mubi, kiedy podaję siebie jako właściciela a rodzica – współwłaściciela, różnica wynosi ok. 100 zł na moją niekorzyść, niż przy odwrotnej "konfiguracji"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AlNeri: odnośnie "sprzedawania danych": tak mam tę świadomość, natomiast udając się do stacjonarnej agencji ubezpieczeniowej również jestem zmuszony podać praktycznie te same informacje. Korzystałem już w minionym roku z ww. porównywarki i żadnego spamu nie miałem
@lonelyplanet: To prawda, że wszędzie jest prawie ten sam zakres danych ale jeśli kupujesz normalnie polisę w mubi to nie ma problemu bo dane trafiają do Zakładu Ubezpieczeń i mubi nie może ich dalej przekazywać.
Natomiast problem pojawia się jeśli kupujesz z kodem rabatowym np. Hołowczyca czy Zachara to Twoje dane mubi ma prawo przekazać dla swoich partnerów.