Wpis z mikrobloga

#trekking #treking #gory #wedrowki #wyprawy

Mirki,
Mam problem z doborem butów w góry. Wybrałem budżetowa wersję AKU CAMANA FITZROY GTX. Miałem 45 ale okazały się ciut za duże.
Wymieniłem na 44,5 i jeżeli chodzi o długość stopy jest super (przy rozwiązanym bucie mogę do przodu stopę ruszyć jakieś 0,7cm) natomiast mam obawy jeżeli chodzi o trzymanie w kostce. Totalnie się nie znam na bardziej zaawansowanym chodzeniu po górach, dlatego wolę zaś zapytac.

Chciałem w tym roku zaatakowac Tatry, bo lokalnie Babia górę i pilsko to wzdłuż i wszerz.

Załączam fotki jak to wygląda. Tak ma być?
Pobierz gawix - #trekking #treking #gory #wedrowki #wyprawy

Mirki,
Mam problem z doborem but...
źródło: comment_1614017815wmj6PXuwI6tCR97K3o9NaK.jpg
  • 12
@TroskliwyDziad myślałem że ma but mocno opinać się w kostce. Coś jeszcze sprawdzić? Mogę buty oddać bez problemu.

Do tej pory miałem najtańsze z Decathlon ale je zajechałem. Aktualnie śmigam w butach do biegania Adidas Terrex ale są one zbyt niskie i miękkie na Tatry.
@gawix

Ja p górach mało chodzę ale za to dużo chodzę po drabinie i innych cudach budowlanych.
Po 10 latach w branży już wiem, że budowa jest jak góry. Gówno buty to proszenie się o kontuzję albo kalectwo.
Buty muszą być wysokie i (lekko!) luźne na kostce...
Używasz sznurówek czy rzepów?
Absolutnie buty nie musza być za kostkę!!! Mit który działał jeszcze pewnie 20 lat temu. But który trzyma kostkę blokuje staw (kostkę właśnie) który ma się poruszać w wielu płaszczyznach. Ewentualne wygięcie stopy będzie przeniesione na staw który porusza się tylko w dwóch kierunkach i może przez to zostać uszkodzony.