Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wczoraj zakupiłem buty #spd. Budżet był ograniczony, bo raczej jestem mało wymagającym amatorem jazdy na #szosa Zakupiłem ten model Shimano RP1 Zamieniłem poprzednio używane Btwin.

Pytanie jest takie ... Używam bloków SPD i teraz zastanawiam się czy nie powinienem kupić do butów adaptera?
Da się wkręcić bloki bezpośrednio w podeszwę, ale boje się że jakakolwiek próba przejścia się w nich (nawet głupie zniesienie roweru z I piętra) to będzie katorga dla stóp i morderstwo dla podeszwy. Ktoś testuje adapter SH40?

#rower #shimano #spdsl
  • 4
@Kapitan_Ameryka: próbowałem kiedyś korzystać z butów szosowych i bloków spd i to było ryzykowanie życiem na każdym kroku :( ja się zmigrowalem na spd-sl, ale w sumie to wolałbym buty spd, bo slki tez nie są wygodne :(
@DejwiD: Kupiłem te same buty w zeszłym roku, też pod spd. Tego adaptera o którym piszesz nie testowałem. Miałem takie "skrzydełka" kupione gdzieś na ebayu (jutro podeślę Ci foto jeśli jesteś zainteresowany). Ogólnie nie chcę Cię zniechęcać ale dla mnie te buty to porażka. Mam ten sam problem co Ty - mieszkam na trzecim piętrze i zejście w tych butach, z blokiem, bez adaptera jest niewykonalne. W tych "skrzydełkach" da się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hanys_barbarzynca: no to poproszę o zdjęcia skrzydełek.
Poprzednie SPD Btwin były ok i problemów z trafianiem w pedał nie miałem. Jak tylko nadarzy się okazja to przetestuję nowy nabytek. Chciałem szosowe buty pod SPD, stąd ten zakup. Ograniczał mnie budżet i dodatkowo w dzisiejszych czasach niestety wybierasz z tego co zostało jeszcze na półce sklepowej a nie z tego co byś do końca chciał.
Shimano RP1 wygodne są dla ciebie? Szybko