Wpis z mikrobloga

Mirki chce zacząć chodzić na siłownie. Mam taki czas w życiu, że muszę coś ze sobą zrobić plus zasiedziałam się i chcę się poczuć lepiej. Chudnąć nie muszę ale chce mieć lepszą kondycję, która teraz jest zerowa. No ale... mam jeden problem, wstydzę się iść, nigdy nie byłam na siłowni i nie wiem jak ogarnę te wszystkie sprzęty i cykam się, że inni będą patrzeć jak na dzikusa. Chce ten lęk przezwyciężyć i mimo wszystko pójść, macie jakieś rady na pierwszy raz? Pójść np na bieżnię i obserwować co inni robią? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#silownia #mirkokoksy
  • 14
@lexi92: nie bój się, nie ma czego. Nikt nie będzie się na Ciebie gapił, każdy jest zajęty swoim treningiem. Jeśli nie będziesz wiedzieć jak się korzysta z jakiejś maszyny, albo jak się robi jakieś ćwiczenie, zawsze możesz kogoś zapytać i z pewnością otrzymasz pomoc. Zobaczysz, że siłownia to wielka frajda. No i nie bój się większych ciężarów - nie zrobią z Ciebie Hulka, nie ma szans. Powodzenia! ( ͡° ͜
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lexi92: Wykupienie zajęć u trenera na pierwsze wejście albo iść z kimś znajomym kto ogarnia. Inna sprawa przejść się na zajęcia zorganizowane. Nie mówię koniecznie crossfit ale na przykład zajęcia obwodowe ze sztangą bądź innymi ciężarami.
@lexi92 idac na silownie bez planu czy bez podstawowej wiedzy o treningu silowym tylko zmarnujesz czas i sie zniechecisz.
Nie ma sensu isc tam tylko w ramach "pokonania strachu".
Na poczatek wybierz zajecia z trenerem, znajdz trenera online, idz na zajecia zorganizowane - to pozwoli Ci ruszyc od razu i robic cos z sensem.
A w miedzyczasie douczaj sie, czytaj i ogladaj materialy o treningu silowym, dzieki temu moze przejdziesz do trenowania
@lexi92: Jest masa filmów na youtube, jak ćwiczyć itd., każda maszyna, każde ćwiczenie wszystko wytłumaczone. Możesz sobie nawet podczas rozgrzewki ustawić gdzieś telefon i puścić filmiki, żeby ogarnąć to chcesz danego dnia robić.

Dobrze jest ogarnąć coś co się nazywa program (plan) treningowy dla początkującego, który będzie dopasowany do ciebie, nie za lekki, nie za ciężki, nie zawierający ćwiczeń, których wybitnie nie lubisz. Tam powinno być napisane wszystko: jakie ćwiczenia robić,
@lexi92: Tylko postaraj się dowiedzieć gdziekolwiek nawet na forach, facebook itp. czy jest tam jakiś ogarnięty trener. Widziałem już wiele dziwnych sytuacji gdzie na pierwszych zajęciach trenerzy od razu wrzucali podopiecznych na maszyny i jazda. Co gorsza potrafili siedzieć w telefonie albo mieć w tym samym czasie kilku podopiecznych. Brak jakiegokolwiek sprawdzenia mobilności, możliwości ruchowych czy podstaw.
Jeśli nawet gdzieś jest to czasami lepiej poszukać małego studia niż od razu sieciówki.