Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirasy, stoję nad wyborem studiów, bardzo pociąga mnie elektrotechnika, ale jak jest z perspektywami zawodowymi? Czy warto, czy można po tym liczyć na cokolwiek więcej niż utrzymanie ruchu? #elektrotechnika #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #602ece88267126000a876064
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
#elektrotechnika


@AnonimoweMirkoWyznania: trudne studia, ogrom wiedzy do przyswojenia, żeby być dobrym elektrykiem musisz poświęcić z dekadę życia na naukę teorii, a potem drugą dekadę w pracy na naukę praktyki. Żeby być bardzo dobrym elektrykiem musisz mieć ojca inżyniera, albo IQ>140, a najpewniej i to i to. Nawet jeżeli przejdziesz te studia, załapiesz doświadczenia, to nie będziesz zarabiał odpowiednich pieniędzy w stosunku do wiedzy jaką posiadasz, odpowiedzialności jaka na tobie ciąży. W
Po inżynierce z elektrotechniki przeskoczyłem na elektronikę i polecam bardzo taką operację. Fajnie się wiedza z obu dziedzin uzupełniła. Co do samej elektrotechniki to studia wymagające trochę posiedzenia ale do przejścia. Na pewno jest po nich duży wachlarz możliwości - każdy z moich bliskich znajomych pracuje w zasadzie w innej dziedzinie. Są automatycy, projektanci, inżynierowie budowy, inżynierowie ds. jakości (u producentów sprzętu elektrycznego), konstruktorzy urządzeń, są ludzie idący w IT. Fajny kierunek,
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: tak, ale musisz iść na automatykę prowadzoną na wydziale elektrycznym. Automatyka stała się kilka(naście) lat temu popularną nazwą i różne uczelnie realizowały ten kierunek na różnych wydziałach - elektrycznym, ale też elektronicznym czy mechanicznym. Każdy absolwent takich studiów będzie miał podobną wiedzę z teorii sterowania ale w zastosowaniu w zupełnie innej dziedzinie.

Jeśli tak to rozumiem że bardziej opłaca się i tak iść na jakiś AiR niż elektrotechnikę, dobrze myślę?