Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sporadycznie szybka jakby utrata mocy podczas jazdy, przy lekkim dodaniu gazu lub większym. Pacjent to diesel. Wtryski dają o sobie znać? Raz całkowicie wywaliło auto w tryb awaryjny. Przy szybkim ruszaniu do odciny po wbiciu 3 auto straciło moc i pracowało jakby na 3 gary. Po zgaszeniu i odpaleniu normalnie działało
#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 10
  • Odpowiedz
@WUJICO: a co to za silnik? CR? PD? czy może pompa wtryskowa?
Takie problemy jaczęściej związane są z problemem w dostarczniu paliwa: nieszczelność, zapowietrzenie itp.
Ale może być tez np. zacinające się sterownie turbiną.
  • Odpowiedz
@WUJICO: Ostatnio robiłem kuzynowi Focusa Mk2 1.6 TDCi. Podobne objawy, auto nie chciało wchodzić na obroty, gasł przy większym dodawaniu gazu. Zauważyłem że filtr paliwa wygląda bardzo staro. Wymieniłem filtr paliwa razem z ogrzewaczem i jak ręką odjął. W dieselu trzeba zmieniać filtr paliwa częściej niż w benzynie bo ropa jest dużo brudniejszym paliwem niż benzyna. No i zbiera się woda w filtrze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eclipse4G63: filtr paliwa wymieniony w listopadzie. Auto normalnie wchodzi na obroty, jeździ. Tylko czasami coś tam się dziwnego stanie. Boje się że gdy pojadę na jakieś drodze szybkiego ruchu nagle mi auto odmówi posłuszeństwa i będzie problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@WUJICO: nie napisałeś nawet co to za samochód. pryczyną może być wszystko, od filtra paliwa, przez wtryski, pompę, turbinę, zaworki podciśnieniowe, przewody podciśnień, gruchę turbo, turbo, czujnik ciśnienia doładowania, dziura w dolocie, itp, etc, ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kapitan_knur: silnik CAYC 1.6TDI. f.paliwa wykluczam działo się tak przed wymianą już. Ogólnie dzieje się to już może rok. Ale w ostatnich miesiącach mam wrażenie że jest bardziej odczuwalne + ta awaria która miała miejsce w grudniu.
  • Odpowiedz
@WUJICO: może coś dać jeśli zrobi to ktoś, kto umie diagnozować na podstawie parametrów, a nie podepnie ci tego kolega ELMem za 3.5$ z ali. w sterowniku nie bedzie napisane 'wymień wtrysk numer 3 i wszystko wróci do normy'. przy takiej usterce porządna diagnoza problemu to 3/4 sukcesu. jak ktoś tego porządnie nie zdiagnozuje to będziesz się z tym problemem #!$%@?ł miesiącami płacąc pieniądze po kolei za wymianę wszystkiego.
  • Odpowiedz