Wpis z mikrobloga

Przez jakis czas nie zagladalem na tag #budujzwykopem wiec moze temat sie przewinal i jesli tak to przepraszam, ale mam pytanie (a raczej kilka) do posiadaczy #pompaciepla powietrze-woda.

Czy mozecie podzielić sie jakiego modelu i mocy uzywacie? Split czy monoblok i dlaczego? Dlaczego akurat ta marka/model? Jaka powierzchnie ogrzewacie i czy CWU tez?

Najbardziej przemawia chyba do mnie Panasonic, ale widzę też Viessmana, Nibe, Samsunga, Mitsubishi i wiele innych - wybór aż za duży...

Głowna rzeczą, na którą chyba obecnie patrze to głośność i z tego co widzialem to panas jest chyba najcichszym, albo jednym z najcichszych.
Bede wdzięczny za Wasze zdanie!

Dodaje jeszcze #remontujzwykopem, moze ktos tez wybietal tam PC :)
  • 22
AŁYŁYŁYŁY
nie #!$%@? się, tracimy renomę :/

@Felonious_Gru @Rafalski45 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

chociaż z drugiej strony przeczytałem temat i se myśle...

co?

co?

#pdk

a tak serio? mam piec w piwnicy, WOLFa 2f, z czego pracuje na 1f bo mam gazowy przepływowy ndzlewem

i tak sę myślę, gdzię się podziały czasy, że ryk zapalającego się ognia od świeczki był czymś pożądanym
( ͡° ͜ʖ ͡
G.....o - AŁYŁYŁYŁY 
nie #!$%@? się, tracimy renomę :/ 

@Felonious_Gru @Rafalski4...

źródło: comment_1613686380uW62NYOrs9YOANHVL1oJtv.jpg

Pobierz
@Fudgehog Z doświadczenia polecam Nibe głównie z uwagi na praktycznie zerową awaryjność. Z danych zebranych przez serwis 1% urządzeń ulega awarii reszta usterek dotyczy zazwyczaj niewłaściwego użytkowania czy wyładowań atmosferycznych. Fabryczny stelaż posiada gumowe nóżki między stelażem a samą jednostką mamy tłumiki drgań. Urządzenie będzie ciche ale trzeba je mądrze postawić bo narożniki budynków czasem potęgują pewne rezonanse. Urządzenia z wbudowanym licznikiem energii mocno przekłamują odczyty więc nie warto na to nawet
@Fudgehog: Ja ostatecznie zdecydowałem się na Panasa. Miał być Viessmann, ale u mnie w Częstochowie panuję chyba jakaś zmowa cenowa, bo jak sprawdzałem ceny jakieś 1,5 roku temu, to za Viessmanna powiedzieli mi 34 tysiące na gotowo. O Buderusie nawet nie mówię, tam cena była w granicach 30k. Teraz #!$%@? wszędzie wszystkie pompy 40k+ Staneło na Budotom z Wrocka.
U mnie będzie Aquarela 7kW - 28k zł ze zbiornikiem 300l
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fudgehog: pompa ciepła to z zasady działania klimatyzator, wiec ja montując pompę u siebie założyłem, ze firma mająca wieloletnie doświadczenie w budowie klim (np. panasonic, mitsu, samsung) zrobi lepszy sprzęt, niż firma robiąca kotły. Z tej trójki panas ma najlepsze sprężarki (robią sami - nie mają podwykonawców), samsung często ma dziwne, nietypowe rozwiązania trudne w serwisie (np. aluminiowe skraplacze niedające się zalutować) lub jest robiony w spółce z chińczykami (ich nowe
@gruby_mbl: Wersja wyciszona czyli Aquarea High Performance? Widzę że jest jakaś generacja 'J' już.
@Xargo1: brat pracował w Daikinie i nie znosi tej firmy; jakbym wybrał ich produkt to by sie mnie chyba wyrzekł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli Panas to może być dobry wybór tylko... który? Bo wersji i rodzajów ich pomp też spory wybór.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fudgehog: model (tcap lub hp) dobierz wg zapotrzebowania domu na moc - karta doborowa jest na ich stronie po rejestracji, na ostatnixh stronach kart katalogowych,jak masz słabe przyłącze elektryczne to 3 fazy, monoblok tylko w ostateczności, a model zwykly lub silence to wg własnego uznania