Wpis z mikrobloga

Ale mnie irytuje to głupie zaklęcie "kobieta musi mieć wybór" i dlatego ma być aborcja na życzenie. W mojej opinii To zwyrodnienie, egoizm i skrajny brak odpowiedzialności za siebie. Otóż kobieta ma wybór idąc do łóżka bez antykoncepcji. Wszytko później to konsekwencje tego wyboru. Jeżeli wejdę na czerwonym świetle na pasy i dostanę mandat to mam krzyczeć do policjanta że chce mieć wybór? Jeżeli braknie mi kasy i pójdę z bronią do banku i będą chcieli mnie wsadzić do paki to mam krzyczeć że chce mieć wybór? Życiowe decyzje podejmujemy w konkretnym momencie i trzeba się pogodzić z tym, że nie ma drugiej szansy jak w grze. Lewicowe podejście do życia wyłącza odpowiedzialność z życia człowieka w imię wygody, przyjemności i strachu. Żeby była jasność - ten wpis nie dotyczy ciężkich wad płodu, bo te kwestię pozdrawiam lekarzom. #polityka #bekazlewactwa #4konserwy #aborcja #swiatschodzinapsy
  • 37
  • Odpowiedz
@Filipterka25:Jeżeli mówimy o logice to chyba sam się orzesz w tym momencie, bo płód ma takie samo prawo w obu przypadkach. Jednak matka i lekarze mogliby w świetle prawa zabić płód i takie prawo obowiązuje obecnie. Na szczęście w przypadku gwałtów można zadziałać zanim płód powstanie biorąc tzw. tabletkę dzień po. więc szukanie przez Ciebie na siłę dziury w całym jest trochę śmieszne :)
  • Odpowiedz