Wpis z mikrobloga

Czy macie jakieś sposoby na umiarkowaną telefonofobię? Nie wiem czy ją mam, bo nie mam problemu zadzwonić do lekarza, restauracji, urzędu pracy, ale w w sprawach zawodowych preferuje maila. Ostatnio się przełamuje, bo niektóre firmy po prostu zlewają Cię mailowo (zdawkowo odpowiadają na pytania). Jednak nie oszukujmy się telefonem się więcej i szybciej da załatwić. Jak się zdystansować? Jestem słaby głównie w negocjacjach i załatwianiu spraw na swoją korzyść. Ogólnie zdecydowanie bardziej wolę kontakt bezpośredni. U mnie problemem jest chyba to, że źle mi się rozmawia, jak nie widze rozmówcy.

#telefony #fobiaspoleczna #introwertycy #praca
  • 2
@Roksanos:
Zacząć dzwonić i nie odkładać tego w nieskończoność. Chyba innej rady nie ma. Ja też nie lubię rozmów przez telefon, ale można się przyzwyczaić. Odkąd zaczęłam pracę minęło juz 3 lata i teraz nie robi to na mnie wrażenia w porównaniu do tego co było na początku. Mi pomógł fakt, że większość rzeczy, które muszę załatwić przez tel to różne pilne sprawy, więc zamiast rozkminiac jak tu by uniknąć telefonowania