Wpis z mikrobloga

Aktualizacja #kalkulatorgieldowy kalkulatorgieldowy.pl
1) "Kraj akcji" zmienił nazwę na "Kraj spółki" - jaśniejsza informacja
2) Obsługa masowej aktualizacji pól Giełda i Kraj Spółki w ramach jednego symbolu. Opcja jest dostępna w okienku dodawania i edycji pozycji. Szczególnie przydatne w przypadku #revolut i #trading212. #degiro na szczęście ogarnia giełdy choć nie ma informacji o Kraju Spółki. Sugestia @MisiuMisiu :)
3) Import #revolut nie informuje już o fazie beta. Przeredagowano też trochę inne komunikaty.
4) Dodano komunikat w sekcji PIT/ZG podsumowania 'Wskaż odpowiednią Giełdę lub Kraj Spółki dla Akcji z giełdą "INNA"' jeśli są pozycje z giełdą "INNA" nie mające przypisanego Kraju Spółki

Pewnie jutro napiszę wpis o PIT/ZG jako, że budzi on wiele pytań. W skrócie "niestety" nasza aplikacja słusznie pyta o Kraj Spółki jeśli takowa nie ma siedziby w tym samym kraju co giełda papierów wartościowych.

Ogarniamy API, którym można pobierać informację o spółkach po ISIN to dajcie proszę znać. Dostęp do oficjalnego API ISIN Organization to 1000USD rocznie (xD) więc na razie ogarniamy biedniejsze wersje innych dostawców.

Stonks! Wzrosła nam ilość Patronów o 33.33% z 3 do 4. To The Moon ( ʖ̯)
Zachęcam do śledzenia tagu #kalkulatorgieldowy
#gielda
pur3pwnage - Aktualizacja #kalkulatorgieldowy kalkulatorgieldowy.pl
1) "Kraj akcji" ...

źródło: comment_1613636587fL5oe66T7ktDGwSTlNBFBT.jpg

Pobierz
  • 61
@rysi3k_: nazwa giełdy ani kolejność importu nie ma wpływu na wyliczenia. Jedynie daty transakcji. W przypadku split tworzone są transakcje sprzedaży i zakupu akcji z zerową różnicą kwotową. Jako, że zasiałeś ziarno niepewności to jeszcze raz sobie po testuje różne przypadki :)
@pur3pwnage: własnie udało mi się odtworzyć:
1. importuje pliki z revolut, od 12.2019 do 08.2020
2. po imporcie wszystko sie zgadza i widze w zamknietych:
UBER
Zysk/strata 28.3199813PLN

AAPL
Zysk/strata 90.1166692776PLN
3. ustawiam giełdę NASDAQ dla UBER wybirając opcje uspójnienia kraju dla symobolu
4. jest ok, w zamkniętch bez zmian
5. ustawiam giełdę NASDAQ dla AAPL z opcją uspójnienia
6. w zamkniętych widze:
UBER
Zysk/strata 28.3199813PLN

AAPL
Zysk/strata 931.9357916078PLN

nagle się
@rysi3k_ możesz podesłać swoje eksporty na info@kalkulatorgieldowy.pl? Zobaczę o co chodzi bo jest to dziwne strasznie. Spróbuję odtworzyć problem osobno na innych importach ale tutaj mam pewność, że to wystąpi.
@rysi3k_: podeślij proszę pliki Revolut, widzę w eksporcie jakieś dziwne rekordy z kosmosu niewidoczne w tabeli. Nie wiem skąd się one tam pojawiły na razie. Na dowolnych innych swoim plikach nie potrafię doprowadzić do tego błędu.
@rysi3k_: poprawka online. Po edycji rekordu dochodziło do przesortowania do błędnego przesortowania. Babol z dzisiejszej aktualizacji. Dziękuję za czujność a ja muszę sobie teraz zrobić melisę (°°
@pur3pwnage: To jeszcze ode mnie pytanie dot wysokości dywidend. Bo teraz jako "wypłacona" mam napisane 1.54 USD, mimo ze faktycznie wpłyneło na konto 1.31 USD (a 0,23 pobrane jako podatek). To na pewno jest ok? bo słowo "wypłacona" sugeruje że powinno tu być 1,31.

I pytanie dodatkowe, o zamknięcie po "split" na revolut - bo teraz z tej operacji powstaje zysk kasowy, mimo, że nie został mi on w żaden sposób
rysi3k_ - @pur3pwnage: To jeszcze ode mnie pytanie dot wysokości dywidend. Bo teraz j...

źródło: comment_1614609374eQTo8CPNzlmKlEoq0ZKUPM.jpg

Pobierz
@rysi3k_: tak, jest to prawidłowo bo wypłacono Ci tyle dywidendy a następnie potrącono podatek.

Jesteś pewien, że powstaje zysk kasowy a nie tylko zwiększają się koszty i przychody o identyczną kwotę?
Podeślij jednak swoje pliki bo na plikach, które posiadam wychodzi zawsze na 0.
@rysi3k_: skończyłem właśnie obsługę SSP z książkową obsługą split. Muszę jeszcze ogarnąć pozostałe przekształcenia w Revolut, których nie masz w swoim pliku więc możesz sobie już zobaczyć jak działa apka.
Na razie zmiana jest na https://kalkulatorgieldowy.pl/beta/ sprawdziłem na Twoim przypadku i zgadza się co do grosza. Wyprzedzając potencjalne pytanie - kwota w holdings w raporcie dolicza do średniej ceny prowizję czego jak nie robię na widoku "otwarte".

Daj znać jak skorzystasz