Wpis z mikrobloga

Aktualizacja #kalkulatorgieldowy kalkulatorgieldowy.pl
1) "Kraj akcji" zmienił nazwę na "Kraj spółki" - jaśniejsza informacja
2) Obsługa masowej aktualizacji pól Giełda i Kraj Spółki w ramach jednego symbolu. Opcja jest dostępna w okienku dodawania i edycji pozycji. Szczególnie przydatne w przypadku #revolut i #trading212. #degiro na szczęście ogarnia giełdy choć nie ma informacji o Kraju Spółki. Sugestia @MisiuMisiu :)
3) Import #revolut nie informuje już o fazie beta. Przeredagowano też trochę inne komunikaty.
4) Dodano komunikat w sekcji PIT/ZG podsumowania 'Wskaż odpowiednią Giełdę lub Kraj Spółki dla Akcji z giełdą "INNA"' jeśli są pozycje z giełdą "INNA" nie mające przypisanego Kraju Spółki

Pewnie jutro napiszę wpis o PIT/ZG jako, że budzi on wiele pytań. W skrócie "niestety" nasza aplikacja słusznie pyta o Kraj Spółki jeśli takowa nie ma siedziby w tym samym kraju co giełda papierów wartościowych.

Ogarniamy API, którym można pobierać informację o spółkach po ISIN to dajcie proszę znać. Dostęp do oficjalnego API ISIN Organization to 1000USD rocznie (xD) więc na razie ogarniamy biedniejsze wersje innych dostawców.

Stonks! Wzrosła nam ilość Patronów o 33.33% z 3 do 4. To The Moon ( ʖ̯)
Zachęcam do śledzenia tagu #kalkulatorgieldowy
#gielda
pur3pwnage - Aktualizacja #kalkulatorgieldowy kalkulatorgieldowy.pl
1) "Kraj akcji" ...

źródło: comment_1613636587fL5oe66T7ktDGwSTlNBFBT.jpg

Pobierz
  • 61
@kasial91:
Przypadek darmowej akcji to sytuacja szczególna.
Trading212 ma błąd w wyświetlaniu wartości w historii transakcji w swojej aplikacji. Prawidłowe wartości są w eksportach do CSV. Taką informację uzyskałem od ich supportu.

Rozumiem, że wartości wprowadzałaś manualnie na podstawie historii transakcji w aplikacji Trading212 a nie z importu.
Bez eksportu CSV (instrukcja jak go wykonać jest na mojej stronie pod przyciskiem "Import") będę musiał wnioskować na podstawie liczb, które przedstawiłaś choć
pur3pwnage - @kasial91: 
Przypadek darmowej akcji to sytuacja szczególna.
Trading21...

źródło: comment_1613662074wyEsMXZuQG8BNUceRCNK3K.jpg

Pobierz
@pur3pwnage: To ja już nic z tego nie rozumiem :(
Podatek mam policzyć od 44,41 zł? A nie od kwoty którą oni podali w certyfikacie 44,60 zł albo od kwoty faktycznej różnicy na koncie bankowym 44,42 zł (=51,42-7 -> najpierw wpłaciłam 7 zł, później wypłaciłam 51,42 zł)?

Pobrałam historię w CSV, wygląda to tak jak w załączeniu. Jest tam wskazane "Stamp duty reserve tax (PLN)" =0,23, którego nie ma w certyfikacie.
kasial91 - @pur3pwnage: To ja już nic z tego nie rozumiem :(
Podatek mam policzyć od...

źródło: comment_16136652223N9x44Anwa3nahGN2Ut8HQ.jpg

Pobierz
@kasial91: trafiłaś po prostu na niestandardowy przypadek darmowej akcji a Trading212 w dodatku źle zrobił podsumowanie. Więc nie ma w tym Twojej winy, że tego nie rozumiesz :D Na podstawie eksportu jest dla mnie już wszystko jasne.

Akcja | Twoje Saldo
1. Wpłaciłaś 7PLN | 7PLN
2. Otrzymałaś 45.55PLN w ramach bonusu | 52.55PLN
3. Automatycznie kupiono 1 akcję NG za 45.31PLN + opłata z UK 0.23PLN = 45.54PLN, dostałaś grosza
@pur3pwnage: Dziękuję, to się wydaje dla mnie logiczne.
Różnica w stosunku do certyfikatu to 18 gr (44,60-44,42).
W certyfikacie wskazana jest kwota opłat i prowizji w wysokości 5 groszy, natomiast w pliku CSV 23 grosze. Przypuszczam, że stąd ta różnica. Ale dlaczego nie wskazali w certyfikacie kwoty 23 grosze, nie wiem...
@pur3pwnage: wiecie może jak rozliczyć akcje bonusowe na T212? Bo na certyfikacie jest napisane że kupiłem jedną akcję za 5.0 funtów i sprzedałem za 5.10 funta. Ale tak naprawdę nic nie płaciłem. W systemie wygląda to tak, że przesłali mi na konto 5 funtów i za to automatycznie kupiła się akcja.
@Belzebub wczoraj wrzuciłem aktualizację która automatycznie zmienia cenę zakupu jak i prowizję zakupu na 0 dla takich operacji. W komunikacie po imporcie powinny być wylistowane transakcje tak obsłużone.
@pur3pwnage: no właśnie sam sobie zmieniałem na zero ale skoro kalk. tego nie robił to myślałem sobie ze skoro tak naprawdę dostałem pieniądze nie akcje to jest to jakieś obejście prawne ...
@Belzebub: o to ciekawe, że nie wykrył. Możesz spróbować teraz wczytać swój plik i zobaczyć czy rozpoznaje? Czy też może edytowałeś plik (sortowanie lub zmiana pozycji) przed wczytaniem?

Otrzymałeś darmową akcję a nie pieniądze nawet jeśli eksport mówi inaczej. Nie mogłeś obracać tymi pieniędzmi przed otrzymaniem akcji. Tak cena na 0 jest prawidłowym podejściem.
@pur3pwnage: mam pytanie o wysokość pobranego podatku u źródła, z revolut mi wczytuje jakieś troche ponad 17% mimo, ze w pdf jest zaznaczone że jest 15%... czy ja powinienem to poprawiać czy co?
@rysi3k_: nie. Pobrana wartość miała być 15% ale faktycznie pobrali więcej. Zdarza się to szczególnie często przy groszowych dywidendach, ponieważ ciężko jest pobrać dokładnie 15% od kwot np. 0.09EUR.