Wpis z mikrobloga

Aktualizacja #kalkulatorgieldowy kalkulatorgieldowy.pl
1) "Kraj akcji" zmienił nazwę na "Kraj spółki" - jaśniejsza informacja
2) Obsługa masowej aktualizacji pól Giełda i Kraj Spółki w ramach jednego symbolu. Opcja jest dostępna w okienku dodawania i edycji pozycji. Szczególnie przydatne w przypadku #revolut i #trading212. #degiro na szczęście ogarnia giełdy choć nie ma informacji o Kraju Spółki. Sugestia @MisiuMisiu :)
3) Import #revolut nie informuje już o fazie beta. Przeredagowano też trochę inne komunikaty.
4) Dodano komunikat w sekcji PIT/ZG podsumowania 'Wskaż odpowiednią Giełdę lub Kraj Spółki dla Akcji z giełdą "INNA"' jeśli są pozycje z giełdą "INNA" nie mające przypisanego Kraju Spółki

Pewnie jutro napiszę wpis o PIT/ZG jako, że budzi on wiele pytań. W skrócie "niestety" nasza aplikacja słusznie pyta o Kraj Spółki jeśli takowa nie ma siedziby w tym samym kraju co giełda papierów wartościowych.

Ogarniamy API, którym można pobierać informację o spółkach po ISIN to dajcie proszę znać. Dostęp do oficjalnego API ISIN Organization to 1000USD rocznie (xD) więc na razie ogarniamy biedniejsze wersje innych dostawców.

Stonks! Wzrosła nam ilość Patronów o 33.33% z 3 do 4. To The Moon ( ʖ̯)
Zachęcam do śledzenia tagu #kalkulatorgieldowy
#gielda
Pobierz pur3pwnage - Aktualizacja #kalkulatorgieldowy kalkulatorgieldowy.pl
1) "Kraj akcji" ...
źródło: comment_1613636587fL5oe66T7ktDGwSTlNBFBT.jpg
  • 61
@blackmilk: hmm "u mnie działa" na produkcji.
Wcześniej Ci działało na tych samych plikach?
Na liście Revolut ma jeszcze "BETA"?
Ewentualnie pokaż proszę czy coś pisze w konsoli deweloperskiej F12 Firefox i Chrome. Ewentualnie podeślij proszę plik, który importujesz.
@pur3pwnage: Wszystko działa, tylko teraz próbuję przenosić dane do e-pitów no i zonk (ale to po ich stronie) - bo generalnie nie ma dostępu do pól 45/46 czyli wyliczenia dywidend.

Edit - znalazłem, ale dali to naprawdę w idiotycznym miejscu.

. No i upierdliwe jest, że w sumie trzeba sobie u nich rozbić kwotę przychodu / kosztów na kraje, żeby w PIT/ZG się zgadzało.
@pur3pwnage: na ff nie działa na chrome działa.
Tak wczytuję chronologicznie ale... tu był split czy tam rozdział między palantir i powstała spółka vtrs gdzie z autmatu dodało mi te 0.24.. akcje.
Zrobiłem tak, że wprowadziłem je ręcznie z datą wcześniejszą i taką samą ceną nabycia i w pitie który miał sprzedaż się to wyzerowało. (nie mam pojęcia czy coś na tym zarobiłem czy nie bo nie mam jak tego sprawdzić).
@blackmilk: hmm ja działam na FF i wszystko śmiga.
No tak takiej operacji jak rozdział jeszcze nie miałem. Była by możliwość, żebyś przesłał mi swoje raporty na info@kalkulatorgieldowy.pl ? Wtedy mógłbym dostosować import do takiej operacji . Przy okazji mogę sprawdzić te pliki na swoim FF.
@blackmilk: na razie sprawdziłem samo wczytywanie i na FF działa ok. Możliwe, że masz jakieś rozszerzenie, które blokuje bibliotekę, która czyta plik. Wszystkie operacje odczytu są w Twojej przeglądarce. Z jednej strony prywatność ale z drugiej niestety jest to podatne na ograniczenia poprzez rozszerzenia po stronie użytkownika.

Biorę na warsztat ten przydział akcji. Dam znać jak będzie śmigać.
@pur3pwnage: wiem tylko chciałbym byś sprawdził na FF w incognito bez rozszerzeń. Jeśli tam zadziała to znaczy, że jakieś rozszerzenie FF, które masz blokuje odczyt. Wtedy mogę ostrzegać użytkowników jeśli będę wiedział, że coś tak może robić lub sam sobie zainstaluje i może ogarnę jak zrobić by wtedy działało i tak :D
@pur3pwnage: mam takie pytanie jako laik. Jeśli przykładowo kupowałem daną akcję i w 2019, i 2020, i tylko część sprzedałem w 2021, to kalkulator mi wskaże, ile jeszcze akcji posiadam i po jakiej cenie mam ją w przyszłości wpisywać (jeśli na przykład sprzedałbym w 2022 resztę) czy raczej samemu to muszę ogarnąć?
@pur3pwnage: Mam pytanie. Jeżeli założyłam konto na trading 212, gdy były promocje z darmowymi akcjami i na początku wpłaciłam 7 zł, później dostałam jedną akcję i po jakimś czasie sprzedałam ją i wypłaciłam 51,42 zł (na koncie jest teraz finalnie 0 zł), to w PIT 38 w poz. 22 wpisuję 51,42, a w poz. 23 wpisuję 7 zł? Tak? Więc dochodem w poz. 26 będzie będzie 44,42 zł, a podstawą do