Wpis z mikrobloga

Pytanie co do tych dwóch dni wolnego za oddanie krwi. Dostałem dziś odpowiedź od HR, że "dwa dni wolnego przysługują za oddanie osocza przez ozdrowieńca". Czy po oddaniu krwi nie będąc ozdrowieńcem dostanę po prostu zaświadczenie ze zwolnieniem zpracy na 2 dni?

#krwiodawstwo
  • 13
  • Odpowiedz
@stefan-trzcina: 2dni wolnego przysługuje każdemu. W zamyśle ustawodawców było obdarzenie tym przywilejem tylko ozdrowieńców, jednakże ustawa została tak sformułowana iż dotyczy wszystkich krwiodawców, niezależnie od rodzaju donacji.
  • Odpowiedz
W centrum wypiszą Ci zaświadczenie gdzie będzie widniało "nie zdolny do pracy przez 48 h"


@Ciosam_sosne_buk_i_dab: Na zaświadczeniu jest informacja o niezdolności do pracy w dniu oddania oraz w dniu następnym. Nigdzie nie ma 48h, które notabene oznaczałyby również zwolnienie z obowiązków służbowych drugiego dnia po donacji ;)

Ale co do rady aby stosować się do aktów prawnych a nie do interpretacji organizacji wewnętrznych to racja, z tym że należy
  • Odpowiedz
@Franzowaty: Oczywiście, pracodawca już poinformowany i nie miał nic przeciwko tylko HR się wtrącił :) Oddaje krew już od dawna i zawsze staram się unikać jakichś terminów, w których wiem że mogę być w pracy niezbędny.
  • Odpowiedz