Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnicą dzielę się z Wami planem domu, jaki mam zaprojektowany na działce. Od razu zamieszczam sprostowanie:

Dom ma powierzchnię zabudowy 86m kwadratowych, a nie jak pisałem wczoraj 120. Projektant faktycznie powściągał moje zapędy, żeby nie wyszedł tramwaj. Około 120m będzie miała łączna powierzchnia utwardzona wokół domu wraz z tarasem.

Niestety nie mam wizualizacji ale pokażę Wam kilka rzutów oraz usytuowanie. Tak jak już pisałem w komentarzach, dom traktuję jako inwestycję. W okolicy deweloperzy stawiają coraz więcej domów i całych osiedli. Pomyślałem, że może warto ich naśladować, bo chyba do interesu nie dokładają.

Starostwo zawiesiło wydanie pozwolenia na podstawie art. 97 § 1 pkt 4 oraz art. 101 Kodeksu postępowania administracyjnego. Nie było żadnych innych zastrzeżeń do projektu.

Dzisiaj od rana dowiadywałem się również o co chodzi z naniesioną linią telefoniczną i poprzez wydział geodezji dotarłem i rozmawiałem nawet z projektantem, który to namalował. Miał to być światłowód z sieci toya. Toya zakładała światłowody w 2019 i tej instalacji nie wykonano. Czemu linia została na mapie, oczywiście nikt nie wie.
#sluzebnoscwolfika
whitewolfik - Zgodnie z obietnicą dzielę się z Wami planem domu, jaki mam zaprojektow...

źródło: comment_1613579774D7PSYG2cFmM5I4zcLAXhES.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MarianoaItaliano: no zauważyłem, że nie są przesadnie duże i będę rozważę wstawienie większych, jak już kilka osób radziło. Problem na razie leży w starostwie i to z nim trzeba się teraz uporać.
  • Odpowiedz
  • 3
@whitewolfik i potem ta sama rodzina będzie narzekała podczas sprzątania tych lazienek. Mamy 230metrow Plus wielki garaż i taras. 3 łazienki. Po 12 latach korzysta się już z tylko 2, a jak brat się kiedyś wyniesie to zostanie 1. Polecam argument że nadejdą kiedyś czasy, że plecy bolą i nie da się wszystkiego sprzątać;)
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Po pierwsze to nie przekonasz mnie, że ta działka nie została wydzielona z myślą o drodze. Nie wiem kiedy nastąpił podział, nie wiem kiedy działki były sprzedawane ale cały ten układ tam z takimi działkami jak 124/13 dość czytelnie to pokazuje. Dlaczego nie zostało to uwzględnione w MPZP? Nie wiem.
I oczywiście, że najlepszym rozwiązaniem było by gdyby to gmina kupiła i zmieniła mzpz. Niestety nie tylko przez właścicieli takich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@neonn: schlebia mi, że podejrzewasz moją prababcię, że w latach 50-tych podzieliła działkę 124 pomiędzy dwie córki i jednej (mojej babci) dała pasek pod drogę, żeby się jej wnuczki tłumaczyły na wykopie czemu tak wąsko. Zapewne już wtedy miała dogadaną sprawę z gminą. Pewnie jej nie lubiła i miała wizję, że za 60 lat będzie tu zamiast żyta piękne osiedle i akurat przyda się tam droga. Przebiegle. Tak było. Działki po
  • Odpowiedz
@whitewolfik: generalnie z tym swiatlowodem toi to nie wiem jak u ciebie ale kilka km w inna strone mial byc swiatlowod od conajmniej roku ale nadal nie wykonali i czekamy na realizacje - moze dlatego to u ciebie jest na planie bo maja zrobic. Chyba ze zrobili inna droga.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kiedyś Ci mocno kibicowałem, ale widząc ostatnie posty poprzeglądałem jak to wygląda na geoportalu i mam bardzo mieszane uczucia. Na działce która jak byk została wydzielona jako przyszła droga chcesz wybudować kosmicznie nijaki dom "bo tak" spoko, rozumiem, Twoja własność. Niemniej jednak urbanistycznie robisz tam straaaaszny burdel. IMHO takie zachowanie już wchodzi w zwyczajny brak poszanowania tego, że urbanistyka jest dobrem wspólnym.


@neonn: A Ty masz jakąś działkę, która mogłaby pozostać
  • Odpowiedz
@mistejk:
1) jak prowadzisz bogate życie towarzyskie, zapraszasz znajomych którzy u Ciebie nocują, zapraszasz rodzinę bliższą czy dalszą, to nikt z nich Ci nie sra w twojej łazience, nikt w niej się nie myje i nie zostawia łoniaczy ;) Po prostu nikt tam nie ma wstępu poza tobą i żoną
2) możesz bez skrępowania iść na golasa do łazienki (wyobrażasz sobie, że idziesz tak gdy po domu biegają dzieciaki albo młodzież?)
  • Odpowiedz
@whitewolfik: czy w sadzie wiadomo ze chcesz się tam budować i że masz projekt na który wydałeś już pieniądze, i ta sprawa wstrzymuje ci budowę już 5 lat ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awdr: no na razie tak ale czekam na rozpatrzenie zażalenia i w przypadku odrzucenia od razu występuję do sądu administracyjnego. Nie mam zamiaru czekać i nic nie robić ;)
  • Odpowiedz