Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnicą dzielę się z Wami planem domu, jaki mam zaprojektowany na działce. Od razu zamieszczam sprostowanie:

Dom ma powierzchnię zabudowy 86m kwadratowych, a nie jak pisałem wczoraj 120. Projektant faktycznie powściągał moje zapędy, żeby nie wyszedł tramwaj. Około 120m będzie miała łączna powierzchnia utwardzona wokół domu wraz z tarasem.

Niestety nie mam wizualizacji ale pokażę Wam kilka rzutów oraz usytuowanie. Tak jak już pisałem w komentarzach, dom traktuję jako inwestycję. W okolicy deweloperzy stawiają coraz więcej domów i całych osiedli. Pomyślałem, że może warto ich naśladować, bo chyba do interesu nie dokładają.

Starostwo zawiesiło wydanie pozwolenia na podstawie art. 97 § 1 pkt 4 oraz art. 101 Kodeksu postępowania administracyjnego. Nie było żadnych innych zastrzeżeń do projektu.

Dzisiaj od rana dowiadywałem się również o co chodzi z naniesioną linią telefoniczną i poprzez wydział geodezji dotarłem i rozmawiałem nawet z projektantem, który to namalował. Miał to być światłowód z sieci toya. Toya zakładała światłowody w 2019 i tej instalacji nie wykonano. Czemu linia została na mapie, oczywiście nikt nie wie.
#sluzebnoscwolfika
whitewolfik - Zgodnie z obietnicą dzielę się z Wami planem domu, jaki mam zaprojektow...

źródło: comment_1613579774D7PSYG2cFmM5I4zcLAXhES.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@whitewolfik: linia została na mapie bo ileś tam jest ważne uzgodnienie na naradzie koordynacyjnej nie chce wprowadzać w błąd więc nie podaje dokładnej ilości czasu
  • Odpowiedz
@whitewolfik: więcej okien, takie małe okienko w sypialni czy salonie sprawi, że pokoje będą depresyjnie ciemne. Z takich praktycznych rzeczy to: u mnie w domu kotłownia pełni też funkcję suszarni i niejako "graciarni" na np narzędzia. Znajduje się tam wisząca suszarka nad małą wanienką, która służy do mycia butów, zabijania karpia itp. Miejsce pod schodami można wykorzystać jako spiżarka na słoiki:) spokojnie dałoby wygenerować dodatkowe miejsca na piętrze na dodatkowy mały
  • Odpowiedz
@whitewolfik: górę jeśli chodzi o łazienki zostaw. Na dole zmień. Niech zostanie tylko toaleta, a łazienkę zlikwiduj i zrób jakieś dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Uwierz że bardzo się przyda. Domownicy będą się regularnie myć w tej na górze, ty z żoną w prywatnej w pokoju, a ta dolna będzie tylko zajmującym miejsce kurzołapem. Jak nawet goście was odwiedzą to przecież z WC będą korzystać na dole, a prysznic na górze nie będzie
  • Odpowiedz
@whitewolfik: może zamiast łazienki wc z ukrytą pralnią i prasowalnią? Np. zabudowa na suszarkę automatyczną (ludzie bardzo polecają, że nie leci tak z ubrań po wysuszeniu) i deską do prasowania przymocowaną do drzwi szafy (żeby mniej się kurzyło po domu).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hadrian3: @Zuler: @MirabelleCooper: @today: @mendium: to jest w sumie rozkład z takiego szeregowca deweloperskiego zaadoptowany do bycia domem jednorodzinnym. W dewelooerce też raczej żadko spotyka się rekuperację, o ile ni jest to wysokobudżetowa niechomość. Jest też kwestia, że rozważam sprzedaż na wczesniejszym etapie niż pod klucz, więc nabywca będzie miał szansę na zmiany, o jakich piszemy :)
  • Odpowiedz
@whitewolfik
A moim zdaniem łazienka w sypialni to super pomysł. Za po co aż trzeci prysznic na dole? :P No bo toaleta to wiadomix, ale goście rzadko się kąpią jak wpadają na obiad a na górze łazienek pod dostatkiem.
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Troszkę niewygodne schody masz, dość wysokie i z minimalna stopnicą, ale rozumiem bo mało miejsca.
Ja na twoim miejscu puściłbym komin między kuchnia i salonem od poziomu stropu powyżej żeby można było w przyszłości swobodniej aranżować.
Troszkę mało masz światła w pokojach na poddaszu, może w ścianach szczytowych warto powiększyć otwory, ja bym nie szedł w tych pokojach w dodatkowe okna dachowe bo masz bardzo wysoko ścianke kolankową i będziesz
  • Odpowiedz