Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnicą dzielę się z Wami planem domu, jaki mam zaprojektowany na działce. Od razu zamieszczam sprostowanie:

Dom ma powierzchnię zabudowy 86m kwadratowych, a nie jak pisałem wczoraj 120. Projektant faktycznie powściągał moje zapędy, żeby nie wyszedł tramwaj. Około 120m będzie miała łączna powierzchnia utwardzona wokół domu wraz z tarasem.

Niestety nie mam wizualizacji ale pokażę Wam kilka rzutów oraz usytuowanie. Tak jak już pisałem w komentarzach, dom traktuję jako inwestycję. W okolicy deweloperzy stawiają coraz więcej domów i całych osiedli. Pomyślałem, że może warto ich naśladować, bo chyba do interesu nie dokładają.

Starostwo zawiesiło wydanie pozwolenia na podstawie art. 97 § 1 pkt 4 oraz art. 101 Kodeksu postępowania administracyjnego. Nie było żadnych innych zastrzeżeń do projektu.

Dzisiaj od rana dowiadywałem się również o co chodzi z naniesioną linią telefoniczną i poprzez wydział geodezji dotarłem i rozmawiałem nawet z projektantem, który to namalował. Miał to być światłowód z sieci toya. Toya zakładała światłowody w 2019 i tej instalacji nie wykonano. Czemu linia została na mapie, oczywiście nikt nie wie.
#sluzebnoscwolfika
whitewolfik - Zgodnie z obietnicą dzielę się z Wami planem domu, jaki mam zaprojektow...

źródło: comment_1613579774D7PSYG2cFmM5I4zcLAXhES.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@whitewolfik: Geodeta przy robieniu mapy do celów projektowych musi nanieść na nią wszystkie projektowane sieci. Czasami nanoszą je już w starostwach na mapy zasadnicze. Jeżeli sieć jest poprowadzona linią przerywaną to jest projektowana i jeszcze nie istnieje fizycznie/ nie była pomierzona powykonawczo.
  • Odpowiedz
@NieJedynaNaWykopie: trochę mi czasu brakuje na zajmowanie się wszystkimi aspektami tego syfu. Będę chciał w ogóle najpierw z jakimś geodetą się ustawić, żeby wstępnie zmierzył, czy jest kreska źle, czy płot, ale to może jak te śniegi zejdą...
  • Odpowiedz
@doogroo2: generalnie w domku szeregowym, z którego wzięty jest rozkład są tylko okna na ścianach szczytowych i całe osiedle wykupione. Zakładam, że architekt jakoś to policzył, bo nie wczuwałem się w ten projekt tak, jakbym ja miał tam mieszkać. Podejrzałem rozkład z szeregowca u znajomych, powiedziałem architektowi jak to widzę i kazałem zrobić zgodnie ze sztuką. Tak czy inaczej podstawowym problemem jest teraz to, że nie mogę tam nic zbudować. Jak
  • Odpowiedz
  • 0
@whitewolfik kiedyś Ci mocno kibicowałem, ale widząc ostatnie posty poprzeglądałem jak to wygląda na geoportalu i mam bardzo mieszane uczucia. Na działce która jak byk została wydzielona jako przyszła droga chcesz wybudować kosmicznie nijaki dom "bo tak" spoko, rozumiem, Twoja własność. Niemniej jednak urbanistycznie robisz tam straaaaszny burdel. IMHO takie zachowanie już wchodzi w zwyczajny brak poszanowania tego, że urbanistyka jest dobrem wspólnym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@neonn: ależ przyjacielu nie ma problemu. Kup ode mnie to pole i będziesz mógł zrobić na min piękną drogę z chodnikiem i ławkami. Będziesz miał ładnie na geoportalu. Przypominam, że ulica Olimpijska powstała z inicjatywy mieszkańców a kształt mojego pola nie był wydzielany pod drogę. W projekcie stosuję się do planu zagospodarowania przestrzennego i dopasowuję inwestycję do naniesionych w planie dróg. Jeśli masz ochotę, to pogadaj z Wójtem i może namówisz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@whitewolfik: Nie no ja wiem że nie każdy chce robić pseudoszlachecki dworek albo PRLowską kostkę albo dom z trójkątnym oknem na poddaszu jak w latach 90 ale te okna coś malutkie w porównaniu do bryły budynku, stąd wrażenie stodołowatości :D Nie wydaje ci się że będzie tam troszkę ciemno?
  • Odpowiedz