Wpis z mikrobloga

W Teksasie trwa największy od chyba ponad stu lat atak zimy. Oczywiście nikt na to nie był przygotowany pod wieloma względami: domy nie są ogrzewane, instalacje wodne nie są izolowane itd. Ale najgorszy w tym wszystkim jest brak prądu spowodowany między innymi tym, że prywatnym elektrowniom bardziej opłaca się w takiej sytuacji wyłączyć, bo koszty wytwarzania prądu drastycznie wzrosły. Plus Teksas jako najbardziej "suwerenny" stan nie jest podłączony do ogólnokrajowych sieci energetycznych, przez co technicznie nie może dostać pomocy na poziomie federalnym.
za https://www.facebook.com/kartografiaekstremalna #kartografiaekstremalna
Yes Cannons Slow Marketsquare #wolnyrynek #bekazkuca i trochę #antykapitalizm
Pobierz m.....- - W Teksasie trwa największy od chyba ponad stu lat atak zimy. Oczywiście nik...
źródło: comment_1613552157ybOagpuRLYiDD2tFV66Fbs.jpg
  • 111
@marcin-: dlaczego miałbym ustalać cokolwiek z kimś wrzucającym jako potwierdzenie informację z portalu którego właściciel jest dziwnym zbiegiem okoliczności właścicielem koksowni i wali na każdym kroku w OZE? xD zresztą to nei z nim pisze a z tobą i nadal czekam na źródło twoich rewelacji z czapki
tak zakładam skoro wyzywacie od lewaków


@marcin-: argumentu nie podałeś żadnego, źródłem też się nie podzieliłeś więc teraz starasz się mi przypisać słowa których nie napisałem? grubo xD
@JimNH777: właśnie tak to wygląda. TX to ciepły klimat gdzie większy problem to usuwanie nadmiaru ciepła z mieszkań i domów (96% domów ma klimę) niż ogrzewanie w jakiejkolwiek formie. W takim Austin średnia wieloletnia w lutym to +19 w dzień i +7 w nocy, tyle co u nas w maju (a w maju to już się u nas raczej nie grzeje). Upały (>30 C) są tam codziennie od maja do września,
@marcin- poprosimy o wytłumaczenie @JakubWiech,

Faktycznie, w Teksasie - ze względu na potężną falę mrozów - doszło do rozległego zaniku zasilania, w wyniku którego ok. 2 miliony gospodarstw domowych nie ma dostępu do energii elektrycznej.

Jednakże spośród ok. 30 GW mocy, które wypadły z tamtejszego systemu, ok. 26 GW to elektrownie cieplne (głównie gazowe). Nie mogły pracować, gdyż brakło dla nich paliwa, które priorytetowo skierowano do celów grzewczych.

Zawiodły też elektrownie
@Lohengrin: Ma to że Polacy śmieją się z UK i paracetamolu głównie w kontekście używania go przy przeziębieniach czy drobnych chorobach - idzie Polak do GP z gorączką i kaszlem, dostaje paracetamol i płacze że służba zdrowia w UK to żart, bo w Polsce to by dostał antybiotyk i POWAŻNE LEKI a nie jakieś gówno.

A prawda jest taka że na 90% przeziębień najlepszym lekiem jest odsiedzieć pare dni w domu,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@marcin-: widocznie bardziej się opłaca raz na 100 lat mieć kataklizm niż płacić przez 100 lat na infrastrukturę gotową na zimę stulecia. Slow market czy nie, taki sam poziom #!$%@? jest jak w UK spadnie śnieg i się wszyscy w Polsce śmieją, że wszystko zamykają (tak wiem, nieco mniejsza skala niż to co się dzieje w Teksasie). No najzwyczajniej w świecie mniej się opłaca wymieniać opony na zimowe, kupować pojazdy do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kozajsza: Ja mówię o waleniu masowo paracetamolu na Sorach, a nie u rodzinnego xd
znajomi po fachu mi opowiadali jak się pracuje w NHS i to chyba jedyny kraj który konkuruje z Polszą w kategorii burdelu,zwlaszcza w obrębie emergency.
Ale najgorszy w tym wszystkim jest brak prądu spowodowany między innymi tym, że prywatnym elektrowniom bardziej opłaca się w takiej sytuacji wyłączyć, bo koszty wytwarzania prądu drastycznie wzrosły


@marcin-: Co to za gowno wysryw. Prawaki sieja dezinformacje, wiec lewaki tez sieja dezinfomracje zeby byl balans widze xD