Wpis z mikrobloga

Czy 2 piwka wieczorem, kiedy na następny dzień nie musze nic robić to alkoholizm? Zdarzy się że taki ciąg jest z 3 dni, ale jeśli musze iśc do pracy lub coś zrobić w dany dzień konkretnego to wtedy nie pije
  • 15
@nexe: Tak na prawdę to dopiero ostatnio zaczęłem częściej pić, wcześniej to było ze znajomymi raz na tydzień. Planuję też przestać bo jednak wagę bym zrzucił. Nie jestem spaślakiem i gdybym zrzucił 10 kg to trzymałbym się w idealnym BMI dla mojego wzrostu. Pytam też dlatego bo wcześniej paliłem i wiem że mogłby się to przeistoczyć w uzależnienie?
@StarszyTypiarz: 2 piwka to jednak nie jest tak źle. Jak nie ciągnie żeby wypić więcej i jesteś świadomy tego co robisz to myślę że nie bedzie problemu. Tylko jak zaczniesz zwiększać ilość piw lub dni to już pierwsza czerwona lampka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StarszyTypiarz: dwa piwa możesz pić przez całe życie codziennie i nawet jeśli jakiś łeb stwierdzi, że jesteś alkoholikiem to negatywnego wpływu na Twoje życie to ki powinno mieć. (no chyba, że po tyxh dwóch piwach będziesz jeździł autem ok bwypadek spowodujesz). Alkoholik nie potrafi zapanować nad ilością i z czasem potrzebuje coraz i coraz to więcej.
@StarszyTypiarz: na pewno nie tak szybko jak z papierosami to trwa latami i może właśnie dlatego jest groźniejsze bo na co dzień nie zauważysz że pijesz coraz częściej i coraz więcej po prostu jak piłeś dzisiaj to nie pijesz przez kilka dni Zwłaszcza jeżeli masz kiepską sytuację w życiu albo jakieś poważniejsze problemy