Wpis z mikrobloga

@lastro: BQ bywają semimodularne, to fajna sprawa

Vero to nie są tragiczne zasilacze, sam mam PSU od SPC (Enduro FM1), ale BQ jest dużo bardziej renomowaną firmą
@lastro: ogólnie miałem sporo sprzętów od SPC. Fortis Malika, zasilacze, X-sztuk sigm, obudowy

To tania, polska marka mająca lepsze i gorsze jakościowo produkty, outsoucujca produkcję do Chin. Mieli pewne fuckupy z zasilaczami (seria Deus) gdzie trafiały na czarną listę, od tego czasu przynajmniej jak chodzi o PSU się bardziej starają. Są całkiem ok jak chodzi o stosunek cena/jakość, gdzie cena jest często niska, a jakość w miarę przyzwoita (choć sam trafiłem
@Atreyu: Ten spc jest teraz nawet tanszy od vero l3 600w, z kodem "komponenty" za 222zł
Ale czytalem jakis komentarz na fb, ze niby ten Be quiet ma duze problemy z temperaturami
@lastro: Dobrze czytałeś. System Power 9 to zasilacz na głównym kondensatorze chińskim od Elite certyfikowanym do 85 stopni gdzie środek tego zasilacza grzeje się nawet do 80. Zasadniczo patrzenie przez pryzmat marki jest niepoważnym podejściem. Zarówno BQ jak Seasonic czy Corsair miały w ofercie produkty uznane powszechnie za bardzo słabe, tak jest właśnie z SP9.

W tym zestawieniu oczywiście lepsza opcją jest Vero.